Za vlky do výběhu, na medvědí vyhlídku, k polepšovně makaků a za přírůstky k velbloudům

2. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Velbloud s mládětem

Z medvědí vyhlídky pozorujeme samce, který si po zimní letargii pochutnává venku na trávníku na své oblíbené mrkvi a u toho posloucháme hlasy gibonů. 

Poté poblíž pavilonu žiraf a ohrádky se surikatami nasedáme do vyhlídkového vláčku a kolem výběhu orixů, klokanů, kočkovitých šelem, sobů, zubra, koz bezoárových a dalších zvířat přijíždíme do vlčího výběhu. Ještě předtím nám pan řidič stahuje pletivo na předtím odkrytém výhledu z našeho kupé.

Vlci jsou klidní, někteří si udržují odstup, jiní přicházejí ostražitě k vláčku, protahují se a ulehají poblíž, jakoby poslouchali, co si o nich vyprávíme. Poté naše procházka pokračuje k prostoru, který pracovníci nazývají polepšovnou pro makaky červenolící. Tady se dozvídáme, že stejně jako loni, mají velbloudi mláďata, a tak si je jdeme prohlédnout. Pokud se chcete vydat na tradiční jarní vycházku do zoologické zahrady na Svatém Kopečku, máte možnost prostřednictvím naší reportáže Přímo z místa.

autor: Aleš Spurný
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?