Zábřeh hledá nové parkovací plochy
Zábřeh hledá nové parkovací plochy. Nejhorší situace je na sídlištích. Město už nechalo zpracovat studii pro lokality Výsluní a Krumpach. S obyvateli ji chce projednat na začátku příštího měsíce.
Projekt počítá s budováním parkovacích míst, mnohdy ale na úkor zeleně. To se nelíbí některých obyvatelům a na radnici zaslali petici, řekl jeden ze členů petičního výboru Jan Bartoš. „Naše petice chce zabránit ničení zeleně a kácení vzrostlých stromů. Domníváme se, že město si tento problém velmi ulehčuje. Je jasné, že s přibývajícím počtem aut se parkování musí vyřešit. Podle našeho názoru se ale dá najít východisko z této situace i jiným způsobem,“ dodal Bartoš.
Město chystá s obyvateli Výsluní a Krumpachu kvůli projektu parkovacích ploch na začátek října veřejné projednání studie, vysvětlil vedoucí sekretariátu zábřežské radnice Daniel Gryc. „Město Zábřeh znovu tento záměr projedná na veřejném zasedání 3. října. Na toto jednání budou pozváni jak zastánci rozšíření parkovacích ploch, tak jeho odpůrci,“ řekl Gryc.
Zdeňka Jílková
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ŽIVĚ: Kladno bojuje se Spartou o čtvrtfinále, rozhodne prodloužení. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Byla to enormně dlouhá cesta, říká Sedláčková k natáčení Karavanu, nejlepšího filmu roku
-
Vláda se sebou může být spokojená. Opozice nemá vyřešené své problémy, tvrdí politolog Jelínek
-
ONLINE: Je to vydírání, označil Zelenskyj tlak Evropy na obnovu ropovodu Družba