Začaly opravy frekventované Okružní ulice v Olomouci. Kudy povedou objížďky?

25. duben 2022

S opravami další části frekventované Okružní ulice v pondělí začali dělníci v Olomouci. Pro řidiče to znamená komplikace a objížďky. 

„Uzavírka ulice okružní se týká té části, která začíná u kruhového objezdu v Hněvotínské ulici, a pokračuje až po křižovatku s ulicí I. P. Pavlova. Opravovat se bude více než 600 metrů silnice, která samozřejmě po všech těch úpravách dostane i nový povrch. A protože jde o opravu za více než deset milionů korun, je její součástí také rekonstrukce uliční infrasturktury – konkrétně výměna vpustí, silničních obrub i nové řešení odvodu vody z komunikace,“ informovala mluvčí magistrátu Radka Štědrá.

Jak dlouho opravy potrvají a kudy můžou řidiči staveniště objíždět? „Ulice bude uzavřena od pondělí 25. dubna až do pndělí 20. června, protože se jedná opravdu o velkou rekonstrukci. Oficiálně stanovená objízdná trasa vede ulicemi Brněnská, Albertova a Hněvotínská, a to v obou směrech. Co se týká příjezdů do jednotlivých ulic, tak ty budou samozřejmě také zajištěny,“ sdělila Štědrá.

Městskou hromadnou dopravu oprava silnice prakticky neomezí. Až na čtyřdenní zákaz průjezdu. „Autobusy budou mít z uzavírky výjimku, ale i pro ně se staveniště v jednu chvíli úplně uzavře, a to na čtyři dny v době, kdy se bude asfaltovat. Toto krátké období je teď plánované v termínu od 11. do 14. června, ale samozřejmě s ohledem na počasí. Dopravní podnik bude cestující určitě včas informovat,“ doplnila Štědrá.

Spustit audio