Zářijová výzva Do práce na kole! Zapojíte se do ní taky?

Pokud rádi sportujete a přijímáte výzvy, určitě by vám neměla uniknout zářijová čtrnáctidenní výzva Do práce na kole, která bude po celé České republice bude od 12. do 25. září.

A nevadí ani to, když do práce na kole nejezdíte. Kromě kola můžete využít třeba koloběžku, longboard nebo i chůzi a běh. Hlavní myšlenkou výzvy je omezit při cestě do práce ježdění autem.

Jestli jsou vaše cesty do práce delší, lze i kombinovat třeba chůzi s vlakem nebo autobusem, jde jen o to splnit minimální počet kilometrů, který je 1,5 kilometru na jednu cestu. Svoji cestu následně zaznamenáte do aplikace. Získaná data, která se anonymizují, odmaže se prvních a posledních 200 metrů, můžou přispět ke zlepšení infrastruktury pro kola nebo pěší ve vašem městě.

Výzva Do práce na kole probíhá nejenom v září, ale i v květnu. Květnová výzva je hlavní a trvá celý měsíc. Platí se větší registrační poplatek, v jehož ceně je designové tričko a v měsíčním cyklu se pořádá několik akcí, o které se stará lokální organizátor a můžete vyhrát i pěkné ceny.

Květnová výzva Do práce na kole je týmová, kdežto zářijová je o jednotlivcích. Navíc když se květnové výzvy zúčastníte jako firma, můžete získat titul Cyklozaměstnavatele České republiky nebo lokálního. Čtrnáctidenní zářijovou výzvu můžete brát jako přípravu na hlavní měsíční květnovou výzvu a zkusit si, co to vlastně výzva Do práce na kole je.

Pokud vás výzva Do práce na kole zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět víc, poslechněte si krátkou reportáž, ve které zjistíte bližší informace. A pokud byste se chtěli rovnou do výzvy zaregistrovat, klikněte na www.dopracenakole.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...