Zázračná pilulka na redukci hmotnosti neexistuje, uvádí nutriční terapeutka Marie Kohutová

12. leden 2023

Nevěřte rychlým dietám, které vás zaručeně dostanou do formy, nebuďte ve stresu a poslouchejte své tělo. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na odborníky. „A počítejte s tím, že je to běh na dlouhou trať,“ upozorňuje vedoucí oddělení léčebné výživy olomoucké Fakultní nemocnice Marie Kohutová.

Optimální váhy dosáhneme nejen díky zdravému stravování a dostatečnému pohybu, ale i díky kvalitnímu spánku a naší schopností zvládat stres.

Jaké nejčastější chyby podle poradkyně lidé dělají? „Jedí málo nebo skoro vůbec, opomíjejí zeleninu, ryby, luštěniny i bílkoviny, nehlídají si dostatečné množství tuků,“ vyjmenovává terapeutka.

Člověk musí CHTÍT zhubnout, být trpělivý a upravit si jídelníček a životní styl trvale.
Marie Kohutová

Je důležité mít stravu pestrou, zařadit do jídelníčku dostatek zeleniny a ovoce, mléčné a celozrnné výrobky. Určitě méně sladit a solit, dávat pozor na uskladňování potravin, omezit smažení a grilování a samozřejmě nezapomínat na pitný režim.

„Člověk musí CHTÍT zhubnout, být trpělivý a upravit si jídelníček a životní styl trvale. Prvních dvanáct kilo jsem zvládl sám, díky radám výživové poradkyně pak dalších dvanáct,“ popsal svou zkušenost posluchač Marek.

Poslechněte si kompletní rozhovor s Marií Kohutovou, která byla hostem Dity Vojnarové v pořadu Apatyka.

Spustit audio