Ženy toho vždy musely zvládnout hodně a ještě k tomu být krásné, milé a usmívat se za každých okolností

Žena má být krásná, zdravá a samozřejmě má být zastižena vždy v dobré náladě. Jako prostředek, jak toho docílit, byl v jednom rádci z minulého století doporučován úsměv a, jak bychom dnes řekli, pozitivní přístup k životu. Tady je přesné znění.

Úsměvem pozdravte každého člena rodiny ráno i večer a všichni na vás budou pohlížeti s obdivem. Usmívejte se stále. A i když se vám stane nějaká nepříjemná příhoda, pak vdechněte několikrát hluboce a v duchu si říkejte: Svět je vznešený a krásný! Jsem ráda na světě! Ráda snesu pár nepříjemností. Bez nich bych nedovedla oceniti nekonečné radosti, které mi život hojně poskytuje.

Ryzí úsměv zdravé ženy působí kouzlem magickým, tak dbejte této rady a usmívejte se až do pozdního věku. Tak proti těmto radám nemůžeme mít nic ani dnes. Je na čase se začít trvale usmívat.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.