Zpěvačka Klára Kolomazníková ve Větrníku

17. září 2013
Klára Kolomazníková

Byly čtyři a staly se vzorem pro české dívky. Umělé vytvořená skupina Holki. Byla úspěšná stejně jako jejich pánská obdoba Lunetic. Jak to vlastně tehdy všechno bylo a jak se daří jedné z této slavné čtveřice – zpěvačce Kláře Kolomazníkové?

Vystudovala hudební gymnázium v Praze a následně Ježkovu konzervatoř. V roce 1999 zaznamenala účast ve finále pěvecké soutěže "Talent roku", poté se díky konkurzu stala členkou české dívčí skupiny Holki, ve které působila necelých 5 let až do ukončení její činnosti.

Pak nastoupila na sólovou dráhu a napsala vzpomínkovou knížku "Život se skupinou Holki". Od roku 2005 působila v divadle Semafor ve hře "Lysistrata" a "Kytice". Momentálně koncertuje, pracuje na čtvrté sólové desce, stará se o dvouletou dceru Valerii, vzpamatovala se z neúspěšného vztahu a snaží se znovu důvěřovat mužům po boku nové partnera.

„Nikdy jsem si neřekla, že jsem kapelu Holki neměla dělat, ale je pravda, že soukromí mi to ovlivnilo úplně maximálně,“ prozradila Klára, která v té době měla na svět trochu jiný pohled než ostatní členky, protože byla o něco starší. „Když začaly Holki, tak mi bylo devatenáct a byla jsem jako jediná dospělá. Sláva mi tehdy nevadila, spíš šlo o to, že jsem ztratila některé přátele, které jsem kolem sebe měla. A z toho mi bylo smutno.“

Ještě větší rozčarování přišlo po rozpadu kapely. Klára se svého času dokonce vrhla na pojišťovnictví, aby mohla splácet dluhy svého bývalého partnera. Asi byste netušili, s čím vším se tato kdysi hýčkaná hvězda musela v životě vypořádat.

Skupina Holki udělala ve své době díru do českého showbyznysu. Málokdo ale ví, kolik stála členky kapely všechna ta sláva.

Nejen o tom bude otevřeně hovořit zpěvačka Klára Kolomazníková. Poslechněte si Větrník ve čtvrtek 19. září.