Zpěvák David Deyl natočil vánoční píseň se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a sborem

16. prosinec 2019

Premiérové odvysílání písně Somewhere In My Memory v provedení Davida Deyla, Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu a SOČRu jste mohli slyšet v pondělní Humoriádě společně s reportáží z kostela svatých Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně, kde se k písni natáčel videoklip.

Mezi vánočními hity letos přibyla i jedna zajímavá novinka. Zpěvák David Deyl nahrál spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a Dětským pěveckým sborem Českého rozhlasu známou píseň Somewhere In My Memory z oblíbeného vánočního filmu Sám doma II. V pátek 13. prosince se k nahrávce v kostele svatých Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně dotáčel videoklip.

Nahrávka je originální mimo jiné i tím, že píseň Somewhere In My Memory dosud nebyla natočena ve spojení sólového zpěváka, dětského sboru a velkého symfonického orchestru. Píseň byla nahrána v originálním textu. Ostatně její autor, americký skladatel John Williams, k překladům nedává autorská práva.

David Deyl - Somewhere in My Memory (From *Home Alone*)

hudba: John Williams

text: Leslie Bricusse

vocal: David Deyl

orchestr: Symfonický orchestr Českého rozhlasu

sbor: Dětský sbor Českého rozhlasu

Natáčení vánoční písničky Davida Deyla s rozhlasovým orchestrem SOČR a Dětským pěveckým sborem ve studiu

Písnička se bude v našem vysílání objevovat každý den a budete ji moci slýchat až do vánočních svátků.

autor: tif | zdroj: Český rozhlas Region

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.