Zpráva o demolici místního nádraží překvapila obyvatele Prostějova, radnice jedná o rekonstrukci
Bourání místního nádraží v Prostějově není na pořadu dne, tvrdí radnice. Reagovala tak na zprávu o možné demolici výpravní stanice. Začala proto jednat se Správou železniční dopravní cesty o rekonstrukci nemovitosti. A zároveň hledá způsob, jak ji v případě odkupu využít.
Zpráva o možné demolici zaskočila řadu obyvatel města. „Ať ji opraví, ale nebourají. Byla by to škoda,“ reagovala například paní Vlastimila Svitavská. Informace překvapila i vedení města.
Náměstek primátora Jiří Rozehnal z hnutí ANO uvedl, že zpráva o demolici vyvolala velkou vlnu reakcí veřejnosti. Železničáři řeší, jak s chátrající budovou Místního nádraží naloží.
„Samozřejmě součástí bude i řešení výpravní budovy, která je pro SŽDC zbytná, proto byl jeden z návrhů i plánovaná demolice objektu,“ vysvětluje mluvčí SŽDC Kateřina Šubová s tím, že o všech variantách bude správa jednat také s městem.
„Bourání nádraží není na pořadu dne,“ reaguje Rozehnal. Podle něj magistrát počítá i s tím, že dostane nabídku k odkupu budovy.
K dalšímu jednání se podle vedení města sejdou jeho zástupci se správci železnice na začátku ledna. Celý proces ale může trvat i roky.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
Trochu Beyoncé, trochu Menšík, 100 % miss sympatie. Fenomén Ewa, vládkyně popu se silným vzkazem
-
Boj s oligarchií obnovuje pocit spravedlnosti. Není za tím ekonomická racionalita, říká maďarský ekonom