Zpráva o demolici místního nádraží překvapila obyvatele Prostějova, radnice jedná o rekonstrukci

15. prosinec 2018

Bourání místního nádraží v Prostějově není na pořadu dne, tvrdí radnice. Reagovala tak na zprávu o možné demolici výpravní stanice. Začala proto jednat se Správou železniční dopravní cesty o rekonstrukci nemovitosti. A zároveň hledá způsob, jak ji v případě odkupu využít.

Zpráva o možné demolici zaskočila řadu obyvatel města. „Ať ji opraví, ale nebourají. Byla by to škoda,“ reagovala například paní Vlastimila Svitavská. Informace překvapila i vedení města.

Náměstek primátora Jiří Rozehnal z hnutí ANO uvedl, že zpráva o demolici vyvolala velkou vlnu reakcí veřejnosti. Železničáři řeší, jak s chátrající budovou Místního nádraží naloží.

Místní nádraží v Prostějově

„Samozřejmě součástí bude i řešení výpravní budovy, která je pro SŽDC zbytná, proto byl jeden z návrhů i plánovaná demolice objektu,“ vysvětluje mluvčí SŽDC Kateřina Šubová s tím, že o všech variantách bude správa jednat také s městem.

„Bourání nádraží není na pořadu dne,“ reaguje Rozehnal. Podle něj magistrát počítá i s tím, že dostane nabídku k odkupu budovy.

K dalšímu jednání se podle vedení města sejdou jeho zástupci se správci železnice na začátku ledna. Celý proces ale může trvat i roky.

autor: tas
Spustit audio

Související