Zrní zaplnilo Rockli písničkami z novinky Následuj kojota
Kladenská skupina Zrní si získala velký respekt kritiky i posluchačů minulým albem "Soundtrack ke konci světa".
Svou novinku, na kterou jsme si museli počkat dva roky, vydali pod názvem "Následuj kojota" a byla o ní řeč i v naší Rockli.
Skupina si užívala v loňském roce ocenění Anděl a zvýšený zájem návštěvníků koncertů. "Ono to nebylo až tak skokové, hrajeme přece jen už přes deset let. Ale je pravda, že nárůst tam byl, což bylo příjemné," přiznává zpěvák Jan Unger.
Tíhu předchozího úspěchu si kapela nepřipouštěla. "Spíš to byla odpovědnost sami k sobě, neopakovat se, posunout se dál," říká Unger. A proč název "Následuj kojota"? "Kojot je pro nás dětský symbol něčeho tajemného kdesi na Divokém západě. Víme, že v indiánské mytologii má zvláštní místo," dodal zpěvák.
I nová deska se potkává vesměs s kladným přijetím. Čtyři písničky z ní a povídání s dvěma členy Zrní najdete i v naší Rockli, která se vysílá každé pondělí po 18. hodině.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.