Album, na kterém hrají kytaroví bozi Jimi Hendrix a Eric Clapton? Sólový debut Stephena Stillse

20. červen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sólový debut Stephena Stillse

Po úspěchu alba Déja vu (kdysi ho vydal i Supraphon) natočili všichni členové skupiny Crosby, Stills, Nash & Young sólové desky. Nejhvězdnější je ta Stillsova.

Přestože hlavní osobnost zvládla natočit spoustu nástrojů, sestava hostujících muzikantů dodnes vyráží dech. Kromě kolegů ze skupiny Davida Crosbyho a Grahama Nashe zmiňme alespoň ty největší – John Sebastian, Cass Eliot, Ringo Starr a samozřejmě duo čarostřelců Jimi Hendrix a Eric Clapton.

Pro Jimiho to bylo jedno z posledních nahrávání, zemřel ještě před tím, než se album dostalo do obchodů. Právě Hendrixovi Stephen Stills celé album s hitem Love The One You‘re With věnoval.

Deska od začátku do konce doslova voní první polovinou 70. let. Všechno zní strašně pohodově, uvolněně. Klidně může hrát orchestr, ale ani na okamžik nelze mluvit o přeprodukování. A těch nápadů a melodií! Dnes by z nich nasekali desek pět. Prostě klenot.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.