Andruchovyč v Olomouci

Olomoucké nakladatelství Burian - Tichák vydalo v roce 2006 knihu Rekreace ukrajinského spisovatele Jurije Andruchovyče. Ten letos v září v Olomouci převzal Cenu za kulturní přínos pro středoevropský dialog pojmenovanou po již zesnulém olomouckém polonistovi, novináři a básníkovi Václavu Burianovi.

Olomoucké návštěvy Jurije Andruchovyče jsou spojeny s undergroundovou hospodou Ponorka. I tam natáčeli pořad s názvem „Andruchovyč v Olomouci" Petra Ševců a Aleš Spurný.

V pořadu uslyšíte úryvek z Andruchovyčovy knihy Lexikon intimních měst v překladu Radany Merzové v podání herce Petra Kubese. Zazní také autentické ukázky z koncertu Jurije Adruchovyče a skupiny Karbido v hospodě Ponorka U Muzea i zpěvy z následujícího večírku, který se protáhl až do ranních hodin.

Andruchovyčovy promluvy v průběhu jeho návštěvy Olomouce tlumočili Ondřej Hruška, Helena Pazdiorová a Jan Jeništa.

autoři: Aleš Spurný , pese
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko