Andruchovyč v Olomouci

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jurij Andruchovyč v olomoucké hospodě U muzea
0:00
/
0:00

Olomoucké nakladatelství Burian - Tichák vydalo v roce 2006 knihu Rekreace ukrajinského spisovatele Jurije Andruchovyče. Ten letos v září v Olomouci převzal Cenu za kulturní přínos pro středoevropský dialog pojmenovanou po již zesnulém olomouckém polonistovi, novináři a básníkovi Václavu Burianovi.

Olomoucké návštěvy Jurije Andruchovyče jsou spojeny s undergroundovou hospodou Ponorka. I tam natáčeli pořad s názvem „Andruchovyč v Olomouci" Petra Ševců a Aleš Spurný.

V pořadu uslyšíte úryvek z Andruchovyčovy knihy Lexikon intimních měst v překladu Radany Merzové v podání herce Petra Kubese. Zazní také autentické ukázky z koncertu Jurije Adruchovyče a skupiny Karbido v hospodě Ponorka U Muzea i zpěvy z následujícího večírku, který se protáhl až do ranních hodin.

Andruchovyčovy promluvy v průběhu jeho návštěvy Olomouce tlumočili Ondřej Hruška, Helena Pazdiorová a Jan Jeništa.

autoři: Aleš Spurný , pese
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová