Aleš Spurný
Připravuji reportáže a pořady Němí svědci historie, Přímo z místa a Větrník.
Po několikaměsíčním působení v Českém rozhlase Pardubice jsem nastoupil do Českého rozhlasu Olomouc, to se psal rok 2007. Od té doby tu pracuji jako moderátor a redaktor.
Spolu s historikem Jánem Kadlecem připravuji pořad Němí svědci historie, který se zabývá pamětí krajiny a jejích obyvatel, památkami a jejich příběhy.
Jako reportér jsem se účastnil přímých přenosů tří moravských stanic v cyklu Moravský rok.
S redaktorem Janem Sulovským a s režisérem Michalem Burešem, za pomoci dalšího režiséra Tomáše Soldána, jsme natočili cyklus krátkých dokumentů z historie a archivů olomouckého rozhlasového studia: Hlásí se Olomouc – pětašedesátiletá, který se dočkal také vydání na CD.
Velice si vážím, že jsem v Českém rozhlase Olomouc měl možnost poznat rozhlasovou práci z mnoha různých stran a kromě zmíněného se mohu podílet na dalších pořadech, projektech a vysílání. Je pro mě velice příjemné, že se zabývám krajem, kde jsem se narodil a kam jsem se vrátil po mnoha letech strávených v Praze, na západě Čech a na severu Moravy.
Kromě práce mi občas zbude trocha času i na další záliby – baví mě pěší turistika, výlety na kole, dokumenty, filmy, knížky, divadlo a fotografování.
Všechny články
-
Architektura musí umět naslouchat, ale i s laskavostí bouchnout do stolu, říká Jan Mléčka
Ateliér založený na vzdálené on-line komunikaci měl ještě dávno před tím, než k tomu společnost donutil covid. Profesní život dělí mezi pedagogiku a praxi.
-
Pokud budeme neustále dělat nové inscenace, brzy se vyčerpáme, říká ředitel Divadelní Flory Nerušil
Mluví o sobě jako o nesnesitelně systematickém člověku, i proto si ve Vizitce nechal zahrát po sobě jdoucí skladby z jednoho alba.
-
Na vrcholu kopce v Javoříčském krasu narazíte na neobvyklou jeskyni jménem Průchodnice
V jižní části Zábřežské vrchoviny na střední Moravě se na kopci nad Ludmírovem nachází pozoruhodná jeskyně. Jmenuje se Průchodnice. Tunel ve skále vytvořila příroda.
-
AFO s nadějí a Porozuměním. Jaký byl 57. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů?
Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc si letos vetkl do štítu nápis NADĚJE.
-
KACPU sídlí za zdmi Hanáckých kasáren. Nahlédněte s námi dovnitř
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině vzniklo na počátku března. Zaměstnává řadu profesionálů a dobrovolníků, kteří pomáhají válečným uprchlíkům.
-
Matičky a Ježíškovy matičky procházejí o Velikonocích Hanou pod kopci Nízkých Jeseníků
Vynášení Pánbíčka nebo hanácky Pánbučka je zvyk, kdy se nazdobený kříž s Kristem či socha Krista vzkříšeného a další liturgické a posvátné předměty vynášejí ven z kostela.
-
Černá věž v Drahanovicích s bílou fasádou je neobvykle dochovaným pozůstatkem středověké tvrze
Stojí na křižovatce v Drahanovicích na vyvýšeném místě, na úpatí hanácké velehory. Věž v Drahanovicích je stejně jako rozhledna na Velkém Kosíři vysoká 28 metrů.
-
Kámen, štěrk a písek, hlína na cihly, propasti, jeskyně a strmé kopce aneb Haná pohledem geologa
V dalším díle seriálku Hanácké rok si opět projdeme naši rovinu a podíváme se i na okolní kopce.
-
Jak vypadá olomoucký Červený kostel 120 let od vzniku? Pojďte s námi do ateliéru i na lešení
V současné době probíhá rekonstrukce prvního evangelického chrámu postaveného ve městě na takzvané okružní třídě po zbourání olomouckých hradeb.
-
Karlův most Přerova a Paříž dolního Pobečví aneb po stopách vzniku přerovského Tyršova mostu
Letos v březnu zemřela ve věku 92 let výrazná autorka české poválečné architektury Alena Šrámková. Jedno dílo ji připomíná i u nás v kraji – Tyršův most ve městě Přerově.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »