V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 2002, ale externě jsem spolupracoval již v minulém století. Předtím jsem se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dříve jako vrchní kotelník a elektrikář.
Kromě rozhlasové práce zpívám, hraji na kytaru a foukací harmoniky v kapele Wilsne!. Rád kutím kolem našeho domu a sem tam zaskočím i na nějakou tu elektrikářkou fušku, abych nevyšel ze cviku. Napsal jsem pár knih, některé prý i dobré a sem tam vyplodím i text pro rozhlasovou nebo divadelní hru. A když je čas, tak i spím.
Mám rád dobré lidi, krásnou krajinu, historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou v klasické hospodě.
Nemám rád blbce, kravaty, hašteřivost, ranní vstávání, lidi čímkoliv beznadějně zaslepené, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.
Co dělám, mě baví. Chtěl bych jako člověk z malého města přinést každému, kdo nás poslouchá i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místům, kde jste doma, a věřím, že i trošku toho selského rozumu.
Všechny články
-
Voda ze studánky v Travné prý uzdravila duši donátorky a zrak mnoha ostatních
Travná by možná bez příběhu, který se udál v polovině minulého století, byla jen nenápadnou vesničkou ukrytou v horách.
-
Slavonín Olomoučané do svazku města nechtěli, protože byl německou vesnicí
Stejně jako jiná velká města i Olomouc za dobu své existence spolkla mnoho sousedních vesnic. Některé dříve, jiné později.
-
Umístěním chladničky ve studené spíži ne vždy ušetříme. A dokonce nemusí ani správně fungovat
Chladničky a mrazničky, případně jejich kombinace, se už staly nedílnou součástí vybavení domácností. Jak je vybírat a co je důležité vědět před jejich pořízením?
-
Oceněná městská knihovna v Šumperku se zdaleka neomezuje jen na půjčování knížek
Masarykova městská knihovna v Šumperku je jedním z center kulturního života okresního města pod hradbou Jeseníků.
-
Pohanské obětiště nad Hluzovem podle pověsti později využívali nekatolíci
Osada Hluzov je dnes nedílnou součástí nedalekého Černotína. Vlastně s touto obcí už dokonce i splynula. Přesto jsou dějiny Hluzova do jisté míry samostatné.
-
Loučany vlastnili přes 300 let kartuziánští mniši
Loučany na Olomoucku patří mezi starší obce položené v nivě obklopující město Olomouc. Vesnice vznikla podél cesty vedoucí z Olomouce do Náměště na Hané.
-
V Sedmilánech prý v období adventu řádíval noční lovec
Sedmlánů, psáno dohromady, není, jak by se zdálo, pravopisnou chybou nepozorného žáka, ale oficiálním názvem osady jesenické obce Skorošice.
-
Nostalgická procházka nejsevernějším bodem Olomouckého kraje i českého Slezska
Nejsevernější bod českého Slezska i nejsevernější bod Olomouckého kraje. Tak se dá nazvat výběžek krajiny, kde končí Rychlebské hory a začíná nížina řeky Kladské Nysy.
-
Silvestrovský od P
Máme pro vás rozhlasovou pohlednici. Jen trošku podivnou. Mirku Kobzovi se totiž zaseklo jedno písmenko když hledal hospodu.
-
Pábitelé a velikáni ze Zlatých Hor
Podíváme se za lidmi, kteří se ve Zlatých Horách narodili, nebo zde zanechali své nesmazatelné stopy. Svou prací, uměním či postojem k životu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »