V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 2002, ale externě jsem spolupracoval již v minulém století. Předtím jsem se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dříve jako vrchní kotelník a elektrikář.
Kromě rozhlasové práce zpívám, hraji na kytaru a foukací harmoniky v kapele Wilsne!. Rád kutím kolem našeho domu a sem tam zaskočím i na nějakou tu elektrikářkou fušku, abych nevyšel ze cviku. Napsal jsem pár knih, některé prý i dobré a sem tam vyplodím i text pro rozhlasovou nebo divadelní hru. A když je čas, tak i spím.
Mám rád dobré lidi, krásnou krajinu, historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou v klasické hospodě.
Nemám rád blbce, kravaty, hašteřivost, ranní vstávání, lidi čímkoliv beznadějně zaslepené, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.
Co dělám, mě baví. Chtěl bych jako člověk z malého města přinést každému, kdo nás poslouchá i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místům, kde jste doma, a věřím, že i trošku toho selského rozumu.
Všechny články
-
Šíření internetu po domácnosti už zdaleka není odkázáno jen na kabel
Jak se připojit doma k internetu z místa, kde potřebujeme pracovat, případně kde máme televizi, chytré spotřebiče či kde si děti chtějí hrát? Možností je hned několik.
-
Naši lidé za povodní. Vzpomínání zaměstnanců Českého rozhlasu Olomouc na události z roku 1997
Uběhlo 25 let od ničivých povodní na Moravě. Připravili jsme pro vás seriál, ve kterém zaměstnanci ČRo Olomouc vzpomínají na dny, které změnily životy mnoha lidí.
-
Dřevnovice mají cholerové pole i krásnou ovocnou zahradu
Dřevnovice leží asi dva kilometry západně od Nezamyslic, proti proud řeky Hané, na jejímž soutoku s Pačlavským potokem bylo první osídlení zaznamenáno již ve 13. století.
-
V Želechovicích se v dobách Velké Moravy tavilo železo
Želechovice jsou opravdu nevelkou obcí. Běžný průjezd člověka nezaujme, snad kromě místního vesnického muzea. Pokud odbočí na někdejší náves, překvapí jej zdobnost ...
-
Podle legendy se Hrochovu na Prostějovsku říkalo Zlatá Studně
Hrochov je část vesnice Lipová rozkládající se v nejvyšších partiích Drahanské vrchoviny. Podle staré pověsti by se měl spíše jmenovat Hrachov nebo Zlatá Studně.
-
Vodní elektrárna Dlouhé stráně je jedním z turistických magnetů Jeseníků
Jedním z novodobých divů Česka je i podle názoru různých anket poměrně nové technické dílo v Jeseníkách. Unikátní stavba přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně.
-
Cestou nepokořených si můžete připomenout hrdinství odbojářů
Cesta nepokořených – takové jméno nese žlutě značená turistická trasa vedoucí ze Zábřeha až na vrchol Lázku – nejvyšší hory v okolí. Prochází kolem mnoha památek na...
-
Ješov stával kdysi úplně jinde, než stojí dnes
Vydáte-li se po silnici z Litovle směrem do Konice, projíždíte jakési schody, které stoupají stále výše do kopců Bouzovské vrchoviny. A právě tam se nachází obec Ješov.
-
Stražisko vzniklo jako podhradí někdejšího strážného hradu
Stražisko na Prostějovsku je dnes proslulé zejména svým koupalištěm nebo také poutním kostelem Andělů Strážných nad vesnicí.
-
Bušín u Mohelnice leží na konci neuvěřitelně krásného světa
Bušín u Mohelnice je osadou, kde byl jen ten, kdo tam chtěl zavítat. Cesta, která obcí prochází, končí zákazem vjezdu. Obec je tedy jakoby na kraji světa.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »