Dita Vojnarová
Připravuji a moderuji dopolední vysílání, Právní poradnu, Apatyku a Větrník.
Do mikrofonu Českého rozhlasu Olomouc jsem poprvé promluvila v roce 2000. Bylo to tenkrát jen na zkoušku, na záskok. Trochu se to protáhlo...
Pravidelně pro vás připravuji dopolední vysílání. Od výběru témat, přes přípravu reportáží a rozhovorů. Možná jsem minulý týden volala právě k vám, do vašeho města nebo obce, abych vás pozdravila a zjistila, co je u vás nového, a jak se vám daří.
Apatyka, to je hodinový magazín o zdraví, který moderuji a který mi rozšířil obzory. Setkávám se s lékaři, kteří jsou vždy ochotni odpovídat na mé i posluchačské dotazy týkající se jejich oboru.
Každý týden si také do studia zvu člověka, který rozhodně má co říct. A vůbec to nemusí být známá osobnost. Větrník má podtitul „příjemná hodinka s příjemným hostem“ a já si ji vždy patřičně užívám. Povídala jsem si např. s plastickým chirurgem Bohdanem Pomahačem, americkým velvyslancem Normanem Eisenem, zpěvačkami Martou Kubišovou, Petrou Janů, Věrou Špinarovou, Marií Rottrovou, zpěváky Karlem Plíhalem, Jiřím Macháčkem, Karlem Kahovcem, Josefem Zímou, herci Ladislavem Chudíkem, Františkem Řehákem, Otakarem Brouskem st. a Miroslavem Donutilem. Nebo také s basketbalistou Rostislavem Pohlmannem, cyklistou Tomášem Kajnarem a koulařkou Evou Kacanu.
Mou velkou láskou je rozhlasové herectví – natáčení četeb a dramatizací s režiséry Michalem Burešem a Tomášem Soldánem. Slyšet jste mě mohli např. v pětidílné dramatizaci autorské novely Andrey Hanáčkové "Dary naší paní", v tragikomedii Davida Drábka "Švédský stůl", v absurdní komedii Eugena Ionesca "Nosorožec", v cyklu Životopisy, a to v dílech věnovaných Jacquesu Brelovi, Fryderiku Chopinovi nebo Federicu Fellinimu nebo v povídce Alice Nellis „V pekle“.
Mám ráda divadlo (s Moravským pravidelně spolupracuji), kino, knížky, Rejvíz a jeho nejbližší okolí, fandím dobrovolným i profesionálním hasičům. Slabost mám pro dobré jídlo a pití, beagly a slezská nářečí. Ráda si povídám s lidmi, z čehož vyplývá, že jsem si povolání zvolila více než dobře.
Všechny články
-
Hrdina obětuje život za to, čemu věří. Tak jako v roce 1942 parašutisté, říká historik Pavel Kopeček
Atentát na Reinharda Heydricha z 27. května 1942 výrazně ovlivnil úsek dějin, kterými se podrobně zabývá Pavel Kopeček z Katedry společenských věd Pedagogické fakulty UP.
-
Herce Igora Bareše zaujalo v nové budově ČRo Olomouc atrium. Je působivé, líčil. Co ho dojalo?
Herec Igor Bareš natočil ve studiích Českého rozhlasu Olomouc mnoho četeb a rozhlasových her. Samozřejmě ho zajímalo, jak vypadá nová budova v Pavelčákově ulici.
-
Družstevní bytová výstavba je cesta k dostupnému bydlení, myslí si předseda vazu bytových družstev
„Je to levnější alternativa oproti pořízení vlastní nemovitosti,“ říká předseda Svazu českých a moravských bytových družstev Jan Vysloužil.
-
Dojmy jsou velkolepé, líbí se nová budova ČRo Olomouc jeho bývalému řediteli Stanislavu Červenkovi
Stanislav Červenka v Českém, vlastně ještě Československém rozhlase, pracoval od 60. let minulého století. Byl první ředitelem znovuobnoveného olomouckého studia.
-
Čistý zub se nemůže kazit, tvrdí lékařka Iva Voborná. Můžeme špatný chrup tzv. zdědit?
Ponechávaný problém sám nikdy nezmizí, obzvlášť v ústech. Podle vedoucí Kliniky zubního lékařství FN Olomouc Ivy Voborné můžeme se správnou péčí o chrup začít kdykoli.
-
Zkušená sestra se pozná podle toho, že mluví s pacientem, říká držitelka titulu Sestra mého srdce
Komunikace je podle vrchní sestry I. interní kliniky - kardiologické Fakultní nemocnice Olomouc Dagmar Hetclové tou nejdůležitější zbraní, kterou sestry mají.
-
Nová budova v Olomouci je nádherná, žasl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral
U slavnostního otevírání nové budovy Českého rozhlasu Olomouc nemohl chybět ani generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Jaké z ní má pocity? Prozradil ve vysílání.
-
Svou kariéru považuje zpěvačka a herečka Dáša Zázvůrková za zázrak
„Splnilo se mi něco, o čem jsem ani nestihla snít,“ usmívá se. Pracovala s Jiřím Suchým, Milošem Formanem, Liborem Peškem nebo Šimonem Cabanem.
-
Ve městě můžou mít včely lepší podmínky než na venkově, tvrdí Jan Sušeň z Českého svazu včelařů
„Nemáme takový přínos v pylu a nektaru, jako dříve, pro včely je to prostě horší. Město může nabídnout větší pestrost,“ vysvětluje Jan Sušeň z Českého svazu včelařů.
-
Je potřeba posílit geriatrickou ambulantní péči, je přesvědčená lékařka Dagmar Malotová
S tím souvisí nový projekt České gerontologické a geriatrické společnosti a nadačních fondů, který cílí na specializovanou péči pro lidi nad šedesát let.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »