Archívny chlapec představil v Olomouci koncertně album Zapadákov

23. duben 2021

Richard Vávra, který hraje a zpívá pod pseudonymem Archívny chlapec, svou novinku nahrál jen s pomocí zpěvačky Prune.

Deska Zapadákov zaslouženě sklízí pozitivní recenze, dočkala se už i nějakých nominací na výroční ceny u našich východních sousedů.

Písničky mají zvláštní sílu, kterou podtrhuje i celý ten podivný poslední rok. Jakoby nahrával k zastavení se a vychutnání si čistého folkového písničkářství bez vrstvení nástrojů ve studiu.

Archívneho chlapca na vystoupení doplní jen brněnská písničkářka Prune, která kromě doprovodných vokálů představí i několik vlastních písní.

Konncert musel být  bez publika, ale unikátní projekt si můžete připomenout alespoň prostřednictvím záznamu na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.