Blbá doba, co nemá konca

6. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy O služby budoucích kadeřníků v učňovských střediscích je po rozvolnění nebývalý zájem

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Posledni dobó se nám zdá, že se snad příroda ê ten protivné koronavér přece enom trôchô ômódřêlê a že už vidíme víc, než to legendárni světlo na koncô tônelô. Stréček Křópal ale přeméšlel v době, kdy se všecko zdálo bêt bezvéchodny.

autor: Jiří Vrba
Spustit audio

Související

  • KVÍZ: Omite hanácke?

    Český rozhlas Olomouc je na Hané doma. Rozuměli byste nám, kdybychom vysílali v místním dialektu, který je pestrý a rozmanitý? Otestujte své znalosti.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.