BROLN připomene, že Vánoce jsou čas radosti a veselosti

18. prosinec 2015

Předvánoční nadílku chystá BROLN pro všechny milovníky lidové hudby. V pátek 18. prosince od 20:00 hodin budou znít ty nejkrásnější koledy a písně ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc.

Kromě sólistů se představí i dětský sbor Děcka ze Skoronic. Jedinečný zážitek slibuje primáš František Černý.

„Na koncertě budou zpívat moravské zpěvačky Lidka Malhocká a Kamila Šošovičková, valašská Klára Obručová-Blažková a brněnský zpěvák Michal Marhold, který je rovněž sólistou na dudy,“ čímž zdaleka svůj výčet nekončí.

„Těšit se všichni příchozí mohou i na mladého Daniela Bruštíka ze Strání s Cimbálovou muzikou Bruštíci. S BROLNem svá sóla zahrají kromě již zmíněného Michala Marholda cimbalista Jan Telecký, klarinetista Petr Vysloužil a flétnistka Martina Matušínská,“ dodal Černý.

Brněnský rozhlasový orchestr patří k absolutní špičce žánru u nás, proto neváhejte. „Přijďte si vychutnat naše vánoční koledování,“ zve všechny primáš.

Vstupné je 50,- Kč, začátek ve 20:00 hodin. A pokud to nestihnete, koncert přenášíme živě na YouTube.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.