Český folk-rockový talent Nevermore & Kosmonaut

2. březen 2015

Brněnská Skupina Nevermore & Kosmonaut vznikla kolem písničkáře a autora Michala Šimíčka, který je mezi folkovými fanoušky známý pod svou přezdívkou Kosmonaut.

Právě jeho písničky postavené na hledání mezi žánry, neotřelé hudební složce a výrazných textových obrazech tvoří páteř repertoáru skupiny. Jsou v češtině a hudba k písním je autorská. Žánr skupiny je nejlépe zařaditelný do kategorie folk-rock.

V loňském roce se probojovali do finále soutěže festivalu Porta 2014 v Řevnicích, kde zaujali porotu i diváky.

V dubnu 2009 vydali Nevermore & Kosmonaut své první oficiální demo CD "V kruzích". O tři roky později vydala skupina čtyřpísňové EP. Loni se výrazně zapsalo mezi folkovými fanoušky debutové CD „Mezi planetami“. Některé písně ze starších alb jsou k volnému stažení umístěna na webu skupiny.

Domovská scéna skupiny je v brněnském klubu Café Práh. Kapelu tvoří basista Štěpán Axman, perkusista - multiinstrumentalista Aleš Vosáhlo, kytarista Pavel Karas a zpěvák a autor Michal Šimíček.

autor: Sandy Nosek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.