Dělníci opravují novorozenecké oddělení olomoucké fakultní nemocnice. Rekonstrukce potrvá dva měsíce
Novorozenecké oddělení olomoucké fakultní nemocnice opravují od tohoto týdne dělníci. Práce probíhají za provozu.
Součástí rekonstrukce je například úprava místnosti pro rodiče předčasně narozených dětí a renovace sanitárních prostor. Opravy zaberou dva měsíce.
„Na novorozeneckém oddělení naší nemocnice vzniknou i dva rodinné pokoje se čtyřmi lůžky, aby nezralé děti mohly být na pokoji s maminkami,“ popisuje mluvčí nemocnice Adam Fritscher.
„V současnosti totiž využívají ubytovnu v areálu nemocnice nebo docházejí za dítětem z domu. Odstraněny budou i vstupní dveře na novorozenecké oddělení, a to tak bude propojeno přímo s oddělením šestinedělí,“ dodává Fritscher.
Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
O Praze rozhodují lidé, kteří v ní nebydlí, ale chtějí do ní jezdit autem, kritizuje Gebrian
-
Sblížení Trumpa s Moskvou, izolace i nový mediátor. Co by mohlo přinést stažení USA z jednání o Ukrajině?
-
Česká muniční iniciativa funguje excelentně, ocenil Zelenskyj. Podle Pavla nesmí Rusko těžit z agrese
-
Použít jaderné zbraně na Ukrajině nebylo a snad ani nebude potřeba, řekl Putin státní televizi