Do Tibetu bych se klidně vrátil

5. březen 2014

Michal Majer pracuje jako dobrovolník pro obecně prospěšnou společnost M.O.S.T. Dvakrát už navštívil Tibet, kam směřuje část prostředků, které organizace získává. Jel tam pokaždé v jiné roční době, takže zjistil, jak je tam na podzim chladno. A že se tam opravdu těžce dýchá, ne nadarmo se Tibetu říká "střecha světa".

Přesto by před další cestou nezaváhal. Vízum vždy dostal na měsíc, stihl toho ale za tu dobu hodně. Včetně cestování, které zahrnuje nejen let, ale také třeba cestu taxíkem, do kterého se klidně vejde dvojnásobek lidí, než pro které je určený.

Michal Majer v Tibetu

Při své druhé návštěvě s úžasem hleděl na to, kolik se toho stihlo postavit, kolik se toho změnilo. Setkal se s učiteli a žáky ve školách, které M.O.S.T. podporuje, navštívil nomádské rodiny, pro které je určená kampaň "Koza Pro Tibet". Její patronkou je mimochodem herečka Bára Hrzánová.

28. února začal Festival Pro Tibet, který navštíví více než třicet měst. Potrvá až do 15. dubna. Je to doba, kdy se lidé o problematiku Tibetu hojně zajímají, kdy se najde hodně dárců.

O adopcích na dálku, o šicích dílnách i o Jeho svatosti Dalajlámovi jsme si povídali v pátek 7. března. Hostem ve studiu byl hodinku před polednem Michal Majer.

autor: voj
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...