Ewa Farna a David Koller v Uničově, Revival fest v Mořicích nebo gulášfest v Teplicích nad Bečvou

14. červen 2024

Pokud nemáte ještě na víkend plány, možná si vybere z našich tipů na akce v Olomouckém kraji.

OLOMOUCKO

V rámci akce Uničovské kulturní léto vystoupí v pátek od 19 hodin v Městském parku v Uničově Ewa Farna a David Koller. Večerem vás provede známý český herec Jakub Kohák. Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji, ale také na místě.

Na promítání nové české komedie Aristokratka ve varu můžete vyrazit v pátek od 21:30 hodin do letního kina v parku do obce Pňovice.

Po roce se opět vrací tolik oblíbená akce s názvem Rocková Horka. Letos se opět můžete těšit na skvělé kapely a catering. Hudební akce se bude konat v sobotu od 15 hodin v areálu Sokolka v Horce nad Moravou.

Pohodová jízda Litovelským Pomoravím a výšlap po hanáckých kopcích, soutěže o zajímavé ceny během odpoledního programu a kapely jako je Alkehol a Visací zámek. To vše na vás čeká na akci s názvem Litovelská jízda, která proběhne v sobotu v areálu pivovaru Litovel a okolí. Bližší harmonogram celé akce a časy jednotlivých pochodů naleznete na stránkách města Litovel.

Vinné slavnosti pořádané v krásném hradním parku hradu Šternberk, kde 17 vinařství bude prezentovat svá vína. Tuto akci můžete navštívit v sobotu od 10 hodin. Celou ji hudebně doprovodí Jazz M-Band Martina Vondry. Každý návštěvník si kromě pěkných vzpomínek odnese i skleničku s logem akce.

Na Koncert k roku české hudby můžete vyrazit v neděli od 19 hodin do Domu u parku v Olomouci. Poslechnout si můžete adaptace světových skladatelů jako byl Bach či Mozart. Vstupné na tuto akci je dobrovolné.

PROSTĚJOVSKO

Druhý ročník běžeckého závodu se psy i bez psů se bude konat v sobotu od 7:30 hodin na hřišti v Bousíně. Přijďte se jenom pobavit nebo i aktivně zapojit. Čeká na vás den plný pejsků, občerstvení a tombola.

Multižánrový hudební festival Dobrofest se uskuteční v pátek od 12 hodin v parku v Dobrochově. Chybět nebude skvělá hudba a občerstvení. Vstupenky je možno zakoupit i na místě.

Již XXII. ročník Revival festu proběhne v sobotu od 13 hodin v areálu TJ Sokol v obci Mořice. Vystoupí zde revivaly slavných kapel jako jsou Europe, The Offspring, ale také Iron Maiden.

PŘEROVSKO

Na koncert Natálie Tichánkové a kapely 4GOOD se můžete vydat v pátek od 18 hodin do Zámeckého parku v Lipníku nad Bečvou.

Kulinářská soutěž Zbrašovský Gulášfest 2024 se uskuteční v sobotu od 10 hodin v areálu u požární zbrojnice za Kioskem v Teplicích nad Bečvou. Kromě dobrého jídla se můžete těšit na kapelu VoCoDe.

Na slavnostní zahájení sezóny spojené s 50letým výročím koupaliště můžete vyrazit v sobotu do obce Čechy. Při slavnostním otevření vás bude doprovázet kapela Electric Strings. Areál koupaliště bude otevřen od 10 hodin a vstupné bude po celý den zdarma.

JESENICKO

Na divadelní představení Baletky, kterým budou zahájeny Dny Javornicka můžete vyrazit v pátek, a to od 19 hodin do Městského kulturního střediska v Javorníku.

Široká nabídka čepovaných piv, grilované speciality, živá hudba a soutěž o nejlepší kotlíkový guláš. To je první ročník lázeňských pivních slavností, které se budou konat v sobotu od 14 hodin v Hudebním altánu v Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. 

Letní Koncert, na kterém zazní cimbálová muzika Rochus a cimbálová muzika Rochusky se uskuteční v sobotu od 16 hodin v sále Sanatoria Edel ve Zlatých Horách.

ŠUMPERSKO

Oblíbený festival dechových orchestrů s názvem Hudba bez hranic je zpět. V pátek se bude konat v obci Dolní Studénky a v sobotu v Šumperku. Těšit se můžete na vystoupení interpretů jako je Vojtěch Dyk či O5aRadeček, ale také na vystoupení nejrůznějších dechových orchestrů z Polska, Slovenska a Česka. Harmonogram celé akce naleznete na stránkách obce Dolní Studénky. 

Lukáš Kolek oblíbený saxofonista, který je zapsán na Listině mladých umělců Nadace Českého hudebního fondu, vystoupí v sobotu od 19 hodin v kinosále kulturního domu v obci Bludov. Vstupné činí 60 Kč.

Dětské rybářské závody proběhnou v sobotu na rybníku Maletín, směr Hynčina. Registrace účastníků se uskuteční od 6 do 6:45 hodin. Samotný závod je poté rozdělen na dvě části, první bude začínat v 7 hodin a druhý v 10 hodin.

Pouťové atrakce, myslivecká kuchyně, indiánská zábavná show pro děti a mnoho dalšího na vás čeká na akci s názvem Den pro rodinu, která se uskuteční v sobotu ve sportovním areálu ve městě Štíty, a to od 10 hodin.

autoři: Sabina Müllerová , Martin Dostál
Spustit audio