Fotbál, klobása, makrelê

27. září 2020

Navzdory různým omezením se rozjela fotbalová liga. Ta se samozřejmě v Břochovanech nehraje, ale stréček Křópal s oblibou navštěvuje i tamní okresní přebor a prozradil proč.

Klasikou v nabídce občerstvení jsou pečené klobásy na grilu

„Fotbálisti čočele doma v obévákô na gaučô a rostle jim břôchê. Na břôchovanské plac se s podzimem vrátil fotbál a s nim ê klobáse a makrelê. Toči se tam moc dobry pivečko aj pěkná hostinská. Je to radosť pohledět,“ pochválil si stréček Křópal podzimní nedělní odpoledne v Břochovanech.

autor: Jiří Vrba
Spustit audio

Související

  • KVÍZ: Omite hanácke?

    Český rozhlas Olomouc je na Hané doma. Rozuměli byste nám, kdybychom vysílali v místním dialektu, který je pestrý a rozmanitý? Otestujte své znalosti.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...