Halina Pawlowská: Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci

3. duben 2022

Ironický pohled na svět i honba za pravou láskou. Pětidílný příběh o milostném životě Olgy Polubenské v autorské četbě Haliny Pawlowské.

Já Václava milovala! Vůbec jsem si neuměla představit, že bych chodila s někým jiným, a kdybych byla jen trochu víc religiózně vychovaná, tak bych každý večer zvedla hlavu k nebi a děkovala bych Bohu, že mi seslal tak dokonalého muže. Dokonalý byl proto, že vůbec existoval! Že byl zdravý, měřil víc než metr osmdesát, měl vlasy, měl zuby, nešišlal a chtěl mě! To bylo nejdůležitější – chtěl mě! Kdyby slintal, bylo by mi to nakonec asi fuk… i když…

Ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc uslyšíte každou neděli od 3. dubna, poté všech pět dílů současně na jeden týden bude k poslechu zde.

Věčně zasněná a trochu náročná hrdinka Olga hledá muže svého života. Jako prodavačka dámského prádla, ač se to zdá neuvěřitelné, dostane šanci v podobě prince na bílém koni. Růžové brýle jsou nasazeny a nikdo nedokáže zabránit katastrofě. Kéž by ale v životě Olgy byla jediná. Chce jediné – muže svých snů. Ale postupem času zjišťuje, že někdy méně znamená více. Vyprávění vtipné, sarkastické a místy trošku ujetá…

Účinkuje: Halina Pawlowská
Připravili: Halina Pawlowská a Jaroslav Pokorný
Režie: Jaroslav Pokorný
Natočeno: v roce 2018

Halina Pawlowská

Halina Pawlowská

Česká spisovatelka, scénáristka, moderátorka, herečka, publicistka a vydavatelka.

Česká spisovatelka, scénáristka, moderátorka, herečka, publicistka a vydavatelka se narodila v Praze jako jediná dcera ukrajinského emigranta, který pocházel z Podkarpatské Rusi a byl bratrem známého ukrajinského politika. Po základní škole přestoupila na jazykové gymnázium a poté vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU.

V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy České televize, později se věnovala novinám a publicistice. Její doménou jsou vtipné, ale zároveň poučné povídky, jejichž náměty čerpá hlavně z vlastních životních zkušeností.

autor: ele
Spustit audio