Hlasitá revoluce kapely Tichá dohoda zazněla živě v Olomouci

21. listopad 2017

Mimořádně v pátek na vás v našem Velkém studiu čeká jedinečný koncertní zážitek. Skupina Tichá dohoda se Zuzanou Vintrovou za mikrofonem bude hrát kompletní setlist svého nového výborného alba.

Legenda domácí kytarové scény s hity jako Marioneta, Večírek osamělých srdcí nebo Kotva a kříž vydala své poslední album Válcovna vkusu s.r.o. ještě v minulém století. Následné sólo Blanky Šrůmové znamenalo faktický zánik kapely.

Kytarista a skladatel Dan Šustr s obnovením dlouho váhal, v mezičase nechal vzniknout projekt 2Wings, ale u příležitosti 25. výročí založení se Tichá dohoda dala znovu dohromady a odehrála několik koncertů. Plány na nové album pokazil další odchod Blanky Šrůmové.

Po boku Dana Šustra se záhy objevila Zuzana Vintrová, následně dlouho uváděna jako zvláštní host kapely. Vzniklo velmi příjemné album coververzí s všeříkajícím názvem Kladno - Manchester (2015) a postupem času i nové singly.

Vše dokonale uzrálo letos v létě. Skupina se zavřela ve studiu a výsledkem je po téměř 20 letech nové autorské album Hlasitá revoluce. Může to znít jako klišé, ale tohle je fakt nejlepší deska Tiché dohody.

Kromě už dříve vydaných dvou singlů jsou tu další dva jasní aspiranti na hity a i zbývající skladby jsou po čertech dobré, žádná vata. Dan Šustr napsal strhující set písniček a hodně mu to v nich hlasově sluší se Zuzanou Vintrovou.

Tichá dohoda v Olomouci