Je váš pes uražený a nechce se s vámi bavit?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03002493.jpeg

Také téma psí urážlivosti řešil tentokrát ve Zvěřinci, v naší chovatelské poradně, veterinární lékař Michal Tesař.

Do vysílání volala posluchačka z Moravské Třebové a stěžovala si, že se s ní, ani s nikým z rodiny, jejich malá jezevčice uraženě nebaví.

Fenka začala hárat a nelíbí se jí, že jí majitelka pořídila kalhotky, které teď musí nosit. Ale to není vše. Fenečka si vymýšlí s krmením, nechce žrát maso, pak si dá kombinaci masa s granulemi a posluchačka se bojí, zda to fence nemůže ublížit.

Veterinář Michal Tesař upozorňuje, že pokud psa krmíme uvařeným masem, nesmíme zapomenout, že takto upravené maso ztrácí vápník, vitamíny a celou řadu dalších důležitých látek. Je proto nutné pejskovi do žrádla přidávat k masu i další složky, jako je zelenina, vláknina a minerální doplňky.

Pokud krmíte pravidelně granulemi, které jsou masem pouze lehce přichuceny, není to problém. Ale nepřehánějte to, protože dodáním masa ke kvalitním granulím opět narušujete správný poměr mezi výživovými složkami.

A odpověď odborníka na druhou část dotazu, tedy: „Co dělat, když náš pes trucuje a nebaví se s námi?“Rada je jednoduchá: Vydržet!

Také další zajímavá témata jsme ve Zvěřinci otevřeli.

Tak třeba: Jaké vážné problémy může v pozdějším věku psa způsobit nesestouplé varle, jak marodí chameleon, když ho chováte v nevyhovujících podmínkách, co dělat s bišonkem, který má každou chvíli blechy a posluchačka jej nechce stále koupat, a nebo existuje-li také jiný způsob odčervení koček než podáváním tabletek?

Kočky jsou totiž známé svojí svéhlavostí a nacpat do nich jakékoliv tabletky často bývá nadlidský úkol.

A odpověď veterináře Michala Tesaře? Pozitivní: Existují i další cesty. Poslechněte si víc ve Zvěřinci, veterinární a chovatelské poradně Českého rozhlasu Olomouc.