Jesenickou kaplí zněla Opera s láskou

26. srpen 2020

Koncert s názvem Opera s láskou se poprvé uskuteční v jesenické Kapli ve středu 26. srpna od 18 hodin na pozadí výstavy Jesenické výtvarné skupiny. Při zachování původní myšlenky oslav jubilea 90 let prof. Věry Lejskové bude úvod projektu věnován všem lidem dobré vůle.

Opera s láskou (plakát)

Kromě ukázek z oper Lazebník sevillský Gioacchina Rossiniho, Prodané nevěsty Bedřicha Smetany a La Traviaty Giuseppe Verdiho zazní i klavírní čtyřruční dílo Franze Schuberta Fantazie f moll. Na počest jubilantky ho nastudoval brněnský manželský klavírní pár Jana a Jiří Hrubých.

Do světa opery se ponoříme díky patronce Hvězd a hvězdiček mezzosopranistce Michaele Zajmi, sopranistce Kristíně Zelenákové, tenoristovi Jakubu Rouskovi a basistovi Michaelu Kubečkovi.

Výjimečný ráz koncertu podtrhne šarmantním projevem televizní a rozhlasový komentátor Václav Žmolík.

Záznam koncertu naleznete na našem Youtube kanálu. Příjemný zážitek!

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.