Kalendář Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc na následující týdny a měsíce

29. listopad 2023, aktualizováno

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty v našem Velkém studiu. Na koho se můžete v nejbližších měsících těšit? 

MINAMI

středa 6. prosince 2023 od 20 hodin

V našem regionu koncertně úspěšná kapela konečně vydala debutové album „Za pět dvanáct“, které jim na konci prázdnin jako předskokanům pokřtila skupina Chinaski. Podobně jako jejich kmotři i Minami ve své tvorbě mísí popové a rockové prvky do chytlavě znějících písniček, a tak je nejvyšší čas, aby je představili také naživo v našem Velkém studiu na Horním náměstí 21.

Bližší informace k jednotlivým koncertům budeme zvěřejňovat s blížícím se termínem konání. Koncerty se budou konat ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc na Horním náměstí 21, vstupenky v ceně 50 korun si budete moci zakoupit na recepci naší nové budovy na adrese Pavelčákova 19. Všechny koncerty budete moci sledovat rovněž prostřednictvím živého přenosu na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu.

ALIBABA

středa 13. prosince 2023 od 20 hodin

Na závěr 21. ročníku koncertní série Živě se představí v našem Velkém studiu olomoucká skupina Alibaba. Vznikla hned po vstupu do nového milénia a záhy byla nominována i mezi účinkující u nás. Od té doby uplynula spousta let, legendární skupina stále tvoří a jako málo kdo si zaslouží, aby u nás mohla, jako dárek pro ně i všechny příznivce, vystoupit i podruhé.

Koncerty, které se v roce 2023 už uskutečnily ↓

BROLN

středa 29. listopadu 2023 od 20 hodin

Loňské předvánoční vystoupení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů v našem Velkém studiu se setkal s velkým ohlasem. I proto jsme se letos rozhodli pozvat tento legendární soubor znovu. A opět to byl skvostný kulturní zážitek. Tentokrát netradičně v krásném atriu naší budovy v Pavelčákově 19.

GRASS DEVICE

středa 8. listopadu 2023

V krátké době nás čekalo už druhé setkání se slovenským bluegrassem, což ostatně napovídá už samotný název kapely. Dohromady se dali v závěru minulého roku, kdy některé bývalé členy Heartbeats doplnil baskytarista a zpěvák Jožka Gubis. Grass Device stihli během své roční existence několik zahraničních koncertů.

VLTAVA

středa 18. října 2023

Jsou to vlastně ještě mladíci, vždyť teprve před párem let oslavili 35. výročí založení. Přesto se právem řadí mezi legendy domácí scény, protože kapelu jako oni byste těžko našli. Svými hravými písničkami Robert Nebřenský a spol. baví další a další generace fanoušků. Skupina Vltava vystoupila v našem Velkém studiu v rámci festivalu Prix Bohemia Radio 2023.

3 STAV

středa 11. října 2023

Pod tajemným názvem se skrývá spojení muzikantů z kapel Přístav a Žalman & spol., kteří se dali dohromady při náhodném setkání na vernisáži fotografa Jirky Baisy. Repertoár tvořily hlavně písničky manželů Hrbkových, na koncertě u nás ale měly premiéru také ty od Petra Novotného, který aktuálně vydává album „Na důchodě“. Byl to prostě příjemný folkový večer.

ZLATKA BARTOŠKOVÁ

středa 27. září 2023

Zpěvačka Zlatka Bartošková má olomoucké kořeny. Na začátku 90. let pověsila svou kariéru na hřebík, a až v novém miléniu ji dnešní lídr skupiny Jelen Jindra Polák přinutil zase zpívat. Šansoniérka „olmerovského“ typu debutovala na CD v 57 letech, to zatím poslední vyšlo loni pod názvem „Než pozdravím anděla“. Písničky nejen z něj zazpívala za doprovodu svého tria.

TRAPEŘI A ROBERT KŘESŤAN

středa 13. září 2023

Kapelu Trapeři založil na začátku 70. let Robert Křesťan (jeho první) spolu s Pavlem Pácou Petrželou. Pamětníci si je mohou pamatovat z olomouckých Port ještě se zpěvačkou a Roberta s obrovským bubnem. Dá se očekávat klasika, jako Pojďme se napít, Jesse Younger, Královna cest nebo Pět prázdnejch sluncí, a kdo ví, možná zazní i něco z nové připravované desky.

PEDRO FAMILY BAND

středa 14. června 2023

V čele kapely je legenda brněnské scény trampské muziky Petr Pedro Šnévajs, který uplynulá desetiletí účinkoval s kapelami jako Karabina a T. E. Band.

NYLON JAIL

středa 31. května 2023

Třetí resuscitace kapely s olomouckými kořeny u příležitosti vydání TŘETÍHO alba.

JAN FIC

středa 24. května 2023

Velmi osobitý písničkář, kytarář, bluesman, textař s velkým T. To je Jan Fic, který před pár dny vydal své třetí album Homunkulus, a člověku najednou došlo, že mu už tolik nechybí Petr Kalandra.

RED & WHITE

středa 10. května 2023

Skupina Red and White vznikla 2013 a odpočátku tvořila repertoár tak, aby byl opravdu pestrý, takže si každý přijde na své. Nechybí vlastní tvorba s českými i anglickými texty. 

Skupina má za sebou spoustu festivalů a koncertů včetně evropského festivalu EWOB v Holandsku, kde účinkovala několik let po sobě a zde rovněž absolvovala několik koncertů.
Členové skupiny Red and White mají za sebou bohatou bluegrassovou minulost

VODOPÁD

středa 12. dubna 2023

Kořeny kapely ze slovenského Brezna sahají až do roku 1982. Hraje trampskou a country hudbu. Víc nám pánové ukáží v našem Velkém studiu.

FUZZY 2102

středa 29. března 2023

Autorská hudební vzpomínka na 80. léta.

VE.HI.BA.

středa 8. března 2023

VeHiBa se sama popisuje jako kapela, která se nenechává svazovat žánry a tak nějak si hrajeme, co se jí líbí a co zvládne. A že toho zvládne hodně, potvrzuje fakt, že se stala vítězem interpretační i autorské Porty 2022.

VZPOMÍNKA NA PAVLA DOSTÁLA

středa 22. února 2023

Akce u příležitosti nedožitých osmdesátin. Vystoupili Richard Pogoda a spol.

HAJCMAN

středa 8. února 2023

Brněnská kapela Hajcman nám předvedla něco ze svého tramp-swingového podání. Hrála hlavně méně známé písničky legendárního Kapitána Kida.

ZKUSMETO

středa 18. ledna 2023

Zkusmeto začínali kolem roku 2015, sestava postupně krystalizovala do současné lehce netypické sestavy, kde se kluci chopili bicích a kytary, zbytek – včetně repertoáru – obstarávají dívky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...