Kalendář Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc na následující týdny a měsíce

29. září 2023, aktualizováno

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty v našem Velkém studiu. Na koho se můžete v nejbližších měsících těšit? 

3 STAV

středa 11. října 2023 od 20 hodin

Pod tajemným názvem se skrývá spojení muzikantů z kapel Přístav a Žalman & spol. , kteří se dali dohromady při náhodném setkání na vernisáži fotografa Jirky Baisy. Repertoár tvořily hlavně písničky manželů Hrbkových, na koncertě u nás ale budou mít premiéru také ty od Petra Novotného, který aktuálně vydává album „Na důchodě“. Prostě příjemný folkový večer.

Bližší informace k jednotlivým koncertům budeme zvěřejňovat s blížícím se termínem konání. Koncerty se budou konat ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc na Horním náměstí 21, vstupenky v ceně 50 korun si budete moci zakoupit na recepci naší nové budovy na adrese Pavelčákova 19. Všechny koncerty budete moci sledovat rovněž prostřednictvím živého přenosu na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu.

VLTAVA

středa 18. října 2023 od 20 hodin

Jsou to vlastně ještě mladíci, vždyť teprve před párem let oslavili 35. výročí založení. Přesto se právem řadí mezi legendy domácí scény, protože kapelu jako oni byste těžko našli. Svými hravými písničkami Robert Nebřenský a spol. baví další a další generace fanoušků. Skupina Vltava vystoupí v našem Velkém studiu v rámci festivalu Prix Bohemia Radio 2023.

GRASS DEVICE

středa 8. listopadu 2023 od 20 hodin

V krátké době nás čeká už druhé setkání se slovenským bluegrassem, což ostatně napovídá už samotný název kapely. Dohromady se dali v závěru minulého roku, kdy některé bývalé členy Heartbeats doplnil baskytarista a zpěvák Jožka Gubis. Grass Device stihli během své roční existence několik zahraničních koncertů a teď se chystají předvést i v našem Velkém studiu.

Koncerty, které se v roce 2023 už uskutečnily ↓

ZLATKA BARTOŠKOVÁ

středa 27. září 2023

Zpěvačka Zlatka Bartošková má olomoucké kořeny. Na začátku 90. let pověsila svou kariéru na hřebík, a až v novém miléniu ji dnešní lídr skupiny Jelen Jindra Polák přinutil zase zpívat. Šansoniérka „olmerovského“ typu debutovala na CD v 57 letech, to zatím poslední vyšlo loni pod názvem „Než pozdravím anděla“. Písničky nejen z něj zazpívala za doprovodu svého tria.

TRAPEŘI A ROBERT KŘESŤAN

středa 13. září 2023

Kapelu Trapeři založil na začátku 70. let Robert Křesťan (jeho první) spolu s Pavlem Pácou Petrželou. Pamětníci si je mohou pamatovat z olomouckých Port ještě se zpěvačkou a Roberta s obrovským bubnem. Dá se očekávat klasika, jako Pojďme se napít, Jesse Younger, Královna cest nebo Pět prázdnejch sluncí, a kdo ví, možná zazní i něco z nové připravované desky.

PEDRO FAMILY BAND

středa 14. června 2023

V čele kapely je legenda brněnské scény trampské muziky Petr Pedro Šnévajs, který uplynulá desetiletí účinkoval s kapelami jako Karabina a T. E. Band.

NYLON JAIL

středa 31. května 2023

Třetí resuscitace kapely s olomouckými kořeny u příležitosti vydání TŘETÍHO alba.

JAN FIC

středa 24. května 2023

Velmi osobitý písničkář, kytarář, bluesman, textař s velkým T. To je Jan Fic, který před pár dny vydal své třetí album Homunkulus, a člověku najednou došlo, že mu už tolik nechybí Petr Kalandra.

RED & WHITE

středa 10. května 2023

Skupina Red and White vznikla 2013 a odpočátku tvořila repertoár tak, aby byl opravdu pestrý, takže si každý přijde na své. Nechybí vlastní tvorba s českými i anglickými texty. 

Skupina má za sebou spoustu festivalů a koncertů včetně evropského festivalu EWOB v Holandsku, kde účinkovala několik let po sobě a zde rovněž absolvovala několik koncertů.
Členové skupiny Red and White mají za sebou bohatou bluegrassovou minulost

VODOPÁD

středa 12. dubna 2023

Kořeny kapely ze slovenského Brezna sahají až do roku 1982. Hraje trampskou a country hudbu. Víc nám pánové ukáží v našem Velkém studiu.

FUZZY 2102

středa 29. března 2023

Autorská hudební vzpomínka na 80. léta.

VE.HI.BA.

středa 8. března 2023

VeHiBa se sama popisuje jako kapela, která se nenechává svazovat žánry a tak nějak si hrajeme, co se jí líbí a co zvládne. A že toho zvládne hodně, potvrzuje fakt, že se stala vítězem interpretační i autorské Porty 2022.

VZPOMÍNKA NA PAVLA DOSTÁLA

středa 22. února 2023

Akce u příležitosti nedožitých osmdesátin. Vystoupili Richard Pogoda a spol.

HAJCMAN

středa 8. února 2023

Brněnská kapela Hajcman nám předvedla něco ze svého tramp-swingového podání. Hrála hlavně méně známé písničky legendárního Kapitána Kida.

ZKUSMETO

středa 18. ledna 2023

Zkusmeto začínali kolem roku 2015, sestava postupně krystalizovala do současné lehce netypické sestavy, kde se kluci chopili bicích a kytary, zbytek – včetně repertoáru – obstarávají dívky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.