Jste v těžké životní situaci a nemůžete si dovolit advokáta? Pomoc nabízí Studentská právní poradna

7. březen 2023

Každému člověku se může stát, že se dostane do složité životní situace, kdy potřebuje právní radu, a současně si není jist, zda by byl schopen byl práci právníka uhradit.

Řešením může být návštěva Studentské právní poradny (SPP), která funguje při Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. SPP nabízí lidem právní pomoc zdarma při řešení problémů spadajících do agendy občanského, rodinného, pracovního, spotřebitelského nebo správního práva. Pomoc nabízí také v oblasti trestně právní sekce. A to zdarma!

Jak to probíhá, když přijdu poprvé do Studentské právní poradny? Co se se mnou děje? Kdo se mi věnuje?  Kontroluje studenta průběžně supervizor? Co vzít sebou, pokud se k návštěvě SPP chystám? A kde a kdy vlastně Studentskou právní poradnu najdu?

Poslechněte si Dobrou radu se Zdeňkem Kopečným z Právnické fakulty UP a studentkou práv Terezou Zimmermanovou.

Pořad Dobrá rada můžete ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc poslouchat a ptát se hostů nově každé úterý od 10:04.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...