Kalendář Koncertních střed Českého rozhlasu Olomouc na další měsíce

23. leden 2023, aktualizováno

Pravidelně pro vás připravujeme koncerty v našem Velkém studiu. Na koho se můžete v nejbližších měsících těšit? 

HAJCMAN

středa 8. února 2023 od 20 hodin

Brněnská kapela Hajcman nám předvede něco ze svého tramp-swingového podání.

Bližší informace k jednotlivým koncertům budeme zvěřejňovat s blížícím se termínem konání. Koncerty se budou konat ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc na Horním náměstí 21, vstupenky v ceně 50 korun si budete moci zakoupit na recepci naší nové budovy na adrese Pavelčákova 19. Všechny koncerty budete moci sledovat rovněž prostřednictvím živého přenosu na YouTube kanále Koncerty Českého rozhlasu.

VE.HI.BA.

středa 8. března 2023 od 20 hodin

VeHiBa se sama popisuje jako kapela, která se nenechává svazovat žánry a tak nějak si hrajeme, co se jí líbí a co zvládne. A že toho zvládne hodně, potvrzuje fakt, že se stala vítězem interpretační i autorské Porty 2022.

VODOPÁD

středa 12. dubna 2023 od 20 hodin

Kořeny kapely ze slovenského Brezna sahají až do roku 1982. Hraje trampskou a country hudbu. Víc nám pánové ukáží v našem Velkém studiu.

Koncerty, které se v posledních měsících už uskutečnily ↓

ZKUSMETO

středa 18. ledna 2022

Zkusmeto začínali kolem roku 2015, sestava postupně krystalizovala do současné lehce netypické sestavy, kde se kluci chopili bicích a kytary, zbytek – včetně repertoáru – obstarávají dívky.

VÍŤA TRONÍČEK TRIO

středa 14. prosince 2022

Víťa Troníček Trio je projekt frontmana úspěšné folkové skupiny Marien, který patří k nejvýraznějším talentům současné folkové generace. VT Trio s ním tvoří spoluhráč z Marien Petr Feďa Opočenský na kontrabas a pozoruhodně talentovaný hráč na dobro Jan Kouba, což umožňuje žánrový přesah od folku až k moderní bluegrassové hudbě.

Vánoční koncert BROLNu

středa 7. prosince 2022

Adventní čas je sice plný předvánočního shonu, ale taky příjemností. A jednou z nich byl i vánoční koncert BROLNu, který navodil krásnou před blížícími se svátky.

JAROSLAV HUTKA A MFO (Reduta)

čtvrtek 17. listopadu 2022

Olomoucký písničkář Jaroslav Hutka letos oslavil 75. narozeniny a od sametové revoluce zase uplynulo 33. let. A tak jsme se rozhodli obojí oslavit speciálním koncertem, na kterém zazněly nejen léty zlidovělá klasika Jaroslava Hutky, ale i písně novější. Vše za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jana Kučery a v prostředí koncertního sálu Reduta.

SIMONE REIFEGARSTE TRIO

středa 9. listopadu 2022

Vystoupení německé zpěvačky Simone Reifegerste, kterou pojí dlouholeté přátelství se saxofonistou Joe Kučerou, jsme plánovali nějaký rok. Letos se k nim připojil talentovaný klavírista Vladimír Strnad. Původně s nimi měl v našem Velkém studiu vystoupit i houslista Jan Hrubý, ale zdravotní trable byly proti. I tak to ale bylo víc než zajímavé vystoupení.

FAUX PASE FONET

středa 2. listopadu 2022

Relativně mladá kapela z Dobřan, která vznikla v roce 2015, před dvěma lety potěšila albem Klíček v hodinách a následně zaujala i příznivce Porty. Samozřejmě u toho byl i Sandy Nosek a jeho pozvání na koncert do našeho Velkého studia skupina ráda přijala. Pokud jste měli rádi raný Nerez, záznam koncertu této skupiny by vás rozhodně neměl minout.

PĚTNÍK

středa 12. října 2022

Další z kapel, které si pro 20. sezónu koncertní série Živě vybral Sandy Nosek, je pražský Pětník. Výhradně acapella zpívané písně trojicí pánů a dvojicí dam vychází z folkových tradic, ovšem ne výhradně. Co vše v našem Velkém studiu zaznělo? Vychutnejte si záznam koncertu.

BLUESMEN

středa 5. října 2022

Nejvýznamnější olomoucká skupina všech dob, která se dokázala prosadit v rámci celého Československa, se rozhodla udělat koncerty na rozloučenou a na jeden jsme si užili i u nás. Zpěváky Petra Fiedlera a Jaromíra Löfflera doplnila i Hana Ulrychová a jako speciální host za klávesy usedl Emil Viklický. Goodbye Bluesmen byla rozlučka ve velkém stylu.

MILKEATERS

středa 21. září 2022

Kvartet z města Mlékojedy měla o svém názvu poměrně jasno, jde o vtipnou parafrázi jejich základny. Hrají bluegrass a v loňském roce byli nominováni na evropskou kapelu žánru. Vydali CD i první profesionální videoklip.

Spustit audio