Kam na víkend

V sobotu nakrátko ožije patron Rejvízu v Jeseníkách pastýř Gill. Má totiž důležitý úkol - odemknout symbolicky mechové jezírko a zahájit tak letošní turistickou sezónu. Osada čeká stovky návštěvníků, tradiční zábavná akce má každý rok obrovský ohlas. Začíná krojovaným průvodem v 10:00.Na přerovském koupališti Laguna budou po oba víkendové dny závodit dračí lodě. Začátek je v sobotu v 10:00. Do speciálně upravených kanoí postupně usedne na 1300 lidí.

Ve Zbrašovských aragonitových jeskyních v Teplicích nad Bečvou se v sobotu můžete setkat s hráči na nejstarší dechový nástroj na světě - didgeridoo. Podle správkyně jeskyní Barbory Šimečkové půjde o hravé experimentování, které zpestří běžnou prohlídku návštěvnické trasy.


Pokud máte rádi velká auta v drsném terénu, neměli byste chybět v Mohelnici, kde se pod názvem Velká cena Mohelnice uskuteční o tomto víkendu druhý závod Mistrovství republiky v trucktrialu.
Sobotní závod začíná od 10.00 hodin a v neděli vyjedou trucky na trať o hodinu dříve.

Na hřišti v Olšanech se tuto sobotu koná Den regionu Ruda nad Moravou. Prezentovat se na něm bude celkem pět obcí, připravený je bohatý sportovní i kulturní program. Akce začíná v 9:00.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

vladana.jpg

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.