Kateřina Hejnarová: Kamenné krajiny. Dramatický příběh stavitele chrámu v době husitských válek

29. říjen 2022

Olomouc v polovině patnáctého století. Dohasínající husitské války, úsvit nové víry a s ní i nových představ o podobách chrámů. A do toho velkolepý projekt kostela svatého Mořice, který stojí nedostavěný ve středu města. To jsou kulisy, ve kterých se odehrává nový dramatický seriál Českého rozhlasu Olomouc Kamenné krajiny.

Účinkují: Tereza Richtrová, Petr Halberstadt, Marek Pešl, Petr Kubes, Vendula Nováková, Jaroslav Krejčí, Václav Bahník, Pavel Hekela, Jan Ťoupalík, Lukáš Červenka, Vladimíra Včelná, Natálie Tichánková, Kristina Herz
Dramaturgie: Eva Schulzová
Zvukový mistr: Zdeněk Prchlík
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 8. 10. 2022
Produkce: Tereza Chmelinová

Napsala jej scenáristka Kateřina Hejnarová a vypráví v něm poutavý příběh stavitele chrámu Klause z Cách a jeho tajemné ženy Uršuly. On se přitom snaží dokončit stárnoucí stavbu, o kterou možná v nové době nebude nikdo stát, ona pak do stejného kamene promítá své touhy po návratu ztraceného syna. Až jednou…

Kostel sv. Mořice v Olomouci

Pro děj této čtyřdílné alegorie se autorka volně inspirovala složitým osudem jednoho nejpozoruhodnějších olomouckých kostelů, od jehož pravděpodobného posvěcení uplynulo v roce 2022 630 let. V režii Tomáše Soldána se ve čtyřdílné sérii představí bývalí i současní členové olomoucké činohry – Tereza Richtrová, Petr Kubes, Marek Pešl, Vendula Nováková, Jaroslav Krejčí, Petr Halberstadt v roli Klause z Cách a další.

Seriál vysílá Český rozhlas Olomouc v Setkání s literaturou od 8. října každou říjnovou sobotu krátce po 18. hodině, následně pak neomezeně na webu www.olomouc.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?