Kdo jinej než já? řekla si Petra Hapková a nazpívala písně svého slavného otce

„Zpívání bylo mou vášní od malička!“ říká Petra Hapková. „Ale zpívání jako kariéru jsem si vymyslela až v dospělosti.“

Nové album Kdo jinej než já s podtitulem Hapková zpívá Hapku tvoří 11 coververzí známých skladeb Petra Hapky. „K myšlence natočit písně mého táty došlo úplně náhodou. Seznámila jsem se s producentem Martinem Hrdinkou, který s tímto nápadem přišel. Sama jsem si prosadila na album tři, možná čtyři písně, další mi byly vybrány. I dnes je řada písní do mého táty, které ještě neznám. Nejraději mám písně z jeho mládí,“ komentuje vznik desky Petra Hapková.

Jak se jí zpívaly písně jejího otce? Jak na něj vzpomíná? Cítí se víc doma v Itálii, nebo v Česku? To všechno se dozvíte v rozhovoru. A její recept na štěstí? „Hlavní je se z ničeho…“ směje se Petra Hapková.

autor: Richard Pachman
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová