Kdo jinej než já? řekla si Petra Hapková a nazpívala písně svého slavného otce

„Zpívání bylo mou vášní od malička!“ říká Petra Hapková. „Ale zpívání jako kariéru jsem si vymyslela až v dospělosti.“

Nové album Kdo jinej než já s podtitulem Hapková zpívá Hapku tvoří 11 coververzí známých skladeb Petra Hapky. „K myšlence natočit písně mého táty došlo úplně náhodou. Seznámila jsem se s producentem Martinem Hrdinkou, který s tímto nápadem přišel. Sama jsem si prosadila na album tři, možná čtyři písně, další mi byly vybrány. I dnes je řada písní do mého táty, které ještě neznám. Nejraději mám písně z jeho mládí,“ komentuje vznik desky Petra Hapková.

Jak se jí zpívaly písně jejího otce? Jak na něj vzpomíná? Cítí se víc doma v Itálii, nebo v Česku? To všechno se dozvíte v rozhovoru. A její recept na štěstí? „Hlavní je se z ničeho…“ směje se Petra Hapková.

autor: Richard Pachman
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.