Klement Bochořák - Příběhy a povídky po večerech sebrané

Strašidelné, ale také poučné příběhy zdobí na úpatí Českomoravské vrchoviny v okolí městečka Kunštátu. Temné síly, chvíle děsu, nebo okamžiky lidového veselí. To jsou zákruty života, který zachycoval ve svých knihách také básník a spisovatel Klement Bochořák (1910-1981).

Tento zvláštní, jako kunštátské hrníčky hluboký, člověk pečlivě spřádal příběhy slyšené, prožité nebo jen odtušené, aby je později mohl nabídnout ve svých knihách a sbírkách básní.

Jedním z takových povídkových výborů jsou také Příběhy a povídky po večerech sebrané. Pestrá knížka tajemností, které nás tu a tam zavedou do okolí Kunštátu, někdy však také na vzdálený cizí hrad, nebo zase do lesů blíže k Brnu.

Český rozhlas Olomouc uvede v nedělní Pohádce na dobré ráno patnáctidílný výběr z této Bochořákovy knížky. Počínaje 4. listopadem budou příběhy tohoto spisovatele ke slyšení vždy v neděli a o svátcích, krátce po osmé hodině ranní.

Rozhlasový cyklus nese stejný název jako kniha, tedy Příběhy a povídky po večerech sebrané. Jejich interpretace se zhostil herec Miroslav Hruška. Režisérem cyklu je Tomáš Soldán.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.