Koncert Dirty Old Dogs

29. říjen 2021

Po jarním elektronickém vydání už je k dispozici i vinyl s třetím albem Let's Burn Heaven Again. A tak ho pojďme představit i v živém provedení.

Skupina Dirty Old Dogs vznikla před pěti lety a v jejich tvorbě můžete najít prvky blues, grunge, stoner rocku nebo i gotiky, prostě pestrá směs tvořící neobyčejně hutný a kompaktní celek.

Aktuální deska je zjevným vrcholem jejich tvorby, což potvrzuje nejen titulní skladba s velmi lehkou a decentní citací Morriconeho harmoniky z kultovního westernu Tenkrát na západě.

Dirty Old Dogs hrají ve Velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc před návštěvníky s rouškou, kteří museli prokázat bezinfekčnost.

Koncert vysíláme živě na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.