Kriminalisté na Šumpersku vyšetřují dvojnásobný pokus vraždy mužů

3. listopad 2022 10:01

V Postřelmově na Šumpersku napadl muž ve středu večer dva lidi, jednoho z nich vážně zranil. Policie jej dopadla, případ vyšetřuje pro dvojnásobný pokus vraždy.

Podle informací ČTK jeden z napadených utrpěl závažná bodnořezná poranění, pachatel podle dosavadních informací použil sečnou zbraň. Kriminalisté případ na místě stále prošetřují, řekl ve čtvrtek ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Na Šumpersku jde za poslední týden o třetí násilný čin tohoto druhu.

Útok se odehrál ve středu kolem 18:00. „Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří čin šetří pro podezření z dvojnásobného pokusu vraždy,“ uvedl policejní mluvčí. Jakou zbraň pachatel použil, nechtějí policisté zatím specifikovat, ani to, kde se čin stal. Starosta Postřelmova Jiří Pumprla však dnes ČTK řekl, že šlo o rodinný dům. Kriminalisté na místě případ stále vyšetřují,“ doplnil policejní mluvčí.

Čtěte také

Podle informací ČTK pachatel napadl dva kamarády, oba utrpěli zranění. Jeden z nich utrpěl lehčí poranění hlavy a ruky. Byl zcela při vědomí, bez ohrožení života a byl transportován do nemocnice Šumperk na chirurgickou ambulanci, řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikisková. Druhého z napadených kamarádů útočník zranil těžce. Utrpěl bodnosečné rány, šlo o mnohočetné rány po celém těle, šlo zde o větší krevní ztrátu a musel být převeden na umělou plicní ventilaci. Transportován byl do Fakultní nemocnice v Olomouci na urgentní příjem,“ doplnila mluvčí.

Napadený muž je podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Adama Fritschera stále ve vážném stavu. Leží u nás na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve vážném stavu, řekl ČTK mluvčí.

Na Šumpersku jde o třetí případ tohoto druhu, který v posledních dnech kriminalisté vyšetřují. Minulý týden v úterý zavraždila podle kriminalistů svého měsíční syna šestadvacetiletá žena, v pátek časně ráno v bytovém domě ve Velkých Losinách ubodal svého o rok mladšího kamaráda osmnáctiletý mladík. Policisté jej při jeho běsnícím útoku postřelili dvakrát do ruky, po převozu do nemocnice pachatel zemřel. Podle soudní pitvy však jeho smrt nesouvisí se střelbou zasahujícího policisty. Příčina úmrtí zatím není jasná.

Chcete mít zprávy (nejen) z vašeho kraje pořád při ruce? Odebírejte Zprávy ČRo Olomouc ve svých podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Zdroj: ČTK

Spustit audio