Miguel de y Saavedra: Rozvodový soudce. Marek Eben, Jan Přeučil, Bára Hrzánová a další v komedii na věčně aktuální téma

26. listopad 2023

Manželské trable, spory, hádky a koneckonců i manželské rozchody. Všechny tyto situace neodmyslitelně souvisí se soužitím muže a ženy bez ohledu na vzdělání, životní úroveň či století, ve kterém právě žijeme.

Účinkují: Miroslav Doležal, Jan Přeučil, Václav Kotva, Zdenka Hadrbolcová, Martin Růžek, Bára Hrzánová, Pavel Rimský, Martina Hudečková, Jiří Kvasnička, Jaroslav Kepka, Marek Eben a Pavel Karbusický
Napsal: Miguel de Cervantes Saavedra
Dramaturgie: Jarmila Konrádová
Překlad: Ivana Vadlejchová
Zvukový mistr: Jiří Fuhman
Režie: Petr Adler
Natočeno: 1993

Poslechněte si, jak originálně řešil před pěti sty lety manželské neshody svých bližních svérázný španělský soudce. Povídku Rozvodový soudce napsal Miguel de Cervantes Saavedra, mimo jiné autor slavného románu o rytíři Donu Quijotovi.

Pořad Setkání s literaturou poslouchejte vždy v sobotu od 18:04 ve vysílání Českého rozhlasu Olomouc. Následně po dobu čtyř týdnů zde na webu.

autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.