Morava je jedna z nejlepších řek, tvrdí vodák Dan Wolf

28. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vodáci na Moravě
0:00
/
0:00

Do lodí se nastupuje u Hanušovic, pluje se přes Postřelmov, Mohelnici, Litovel až do Olomouce. „Morava hodně meandruje, jsou na ní rychlejší úseky, proto je dobré mít nějaké základy v ovládání lodě,“ upozorňuje majitel olomoucké CK Peřej Tours.

Dan Wolf

V České republice máme celoročně sjízdných řek dostatek. „Vyberou si začínající vodáci i ti zkušenější, kteří se chtějí ještě zdokonalit,“ doplňuje Dan Wolf.

Dyje je podle něj klidná, teče pomalu, takže se na ní dá hodně naučit, navíc průjezd přes Lednicko-Valtický areál stojí za to. Moravice je zase naopak divočejší, sjíždí se jen párkrát do roka, když se upouští voda z Kružberské přehrady. Moc krásná a příjemně tekoucí je Ohře.

Ideální pro začátečníky je jednoznačně raft, nejlépe s instruktorem, který jim všechno ukáže. „Aby věděli, co voda dělá a jak se na ní mají chovat,“ vysvětluje Dan Wolf. Pak se dá přejít na nafukovací kánoi, která je dvoumístná a následně na klasickou kánoi. „A pokud se chcete posunout ještě dál, berte kajak, tam je to jenom o vás,“ dodává.

autor: voj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...