O pořadu Na koncertě

Každý rok pro vás nahráváme desítky koncertů nejrůznějších žánrů. V závěru týdne zveme na jeden z nich.

Nemáte, ať už z jakéhokoli důvodu, možnost účastnit se koncertů populární, country, folkové, rockové či jazzové hudby? Český rozhlas Olomouc ročně pořádá desítky koncertů, nahrává na nejrůznějších festivalech a rozšiřuje o ně i svou programovou nabídku.

Každou neděli vpodvečer nabídneme půlhodinku z jednoho vystoupení. Portfolio je velmi široké, v archivu máme už mnohaletou zásobu Koncertních střed přímo z našeho studia, kde vám nabízíme interprety jak z oblasti folku a country, tak rocku a popu, nechybí ani jazz.

Český rozhlas Olomouc jezdí už mnoho let natáčet hudební přehlídky a festivaly, kde jsme zachytili vystoupení dnes už třeba neexistujících kapel, interpretů na vzestupu ke slávě či hvězdy, které patří ke stálicím domácí scény.

Těšit se tak můžete na koncerty z prestižního festivalu Blues Alive, který v roce 2017 vstupuje do třetí dekády ročníků. Právem se řadí mezi největší tohoto druhu ve střední Evropě, v anketě polského časopisu Twoj Blues již dvakrát vyhrál kategorii Světová událost roku. Se značným odstupem za ním skončily takové akce, jako jsou festivaly v Chicagu či Memphisu.

Český rozhlas Olomouc pravidelně natáčí celý Blues Alive a to již od druhého ročníku. Krom pravidelného vysílání záznamů z festivalu v páteční podvečerní bluesové půlhodince také připravujeme výběrové CD z každého ročníku.

Nahráváme rovněž Banjo Jamboree, což je první bluegrassový festival v Evropě, který má za sebou již 35 let své existence. Vystřídali se zde nejen desítky českých a slovenských bluegrassových kapel, ale také světové hvězdy tohoto žánru. Od roku 2013 je Český rozhlas Olomouc festivalovým partnerem.

Snad nejstarší festival folkové a country muziky u nás je Porta. V roce 2017 oslaví 50. let svého trvání a snad ani neexistuje kapela, která by se soutěžního klání o postup na Portu nezúčastnila. V roce 2009 natrvalo zakotvila v lesním divadle v Řevnicích u Prahy a v roce 2014 jsme obdrželi nabídku k výhradnímu natáčení celého festivalu.

Pravidelně také nahráváme Mohelnický dostavník, a tak je jasné, že nabídka strávit nedělní podvečer s Českým rozhlasem na koncertě je dostatečně lákavá pro ctitele nejrůznějších hudebních žánrů.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
neděle 18:30Olomouc

Pořad připravují

Další pořady

 • Noční linka

  Čas na vaše příběhy.

 • My a oni

  Pořad, který formou rozhovorů a reportáží poskytuje obraz soužití cizinců s Čechy.

 • Vesele a zdravě

  Pořad o zdraví a zdravém životním stylu, kde se veselou formou dozvíte více o svém zdraví a jak funguje lidské tělo.

 • Speciály

  Mezi tyto pořady zařazujeme mimořádná vysílání dokumentů, pořadů, které se vztahují k významným svátkům a událostem.