Na křivdy z dětství člověk nezapomíná, říká pedagožka a výtvarnice Helena Peštuk-Sedláčková
Dětská duše je křehká a pamatuje si mnohé. To dobře ví Helena Peštuk-Sedláčková, výtvarnice, učitelka anglického jazyka, oblíbená pedagožka gymnázia Čajkovského v Olomouci.
Ke svým studentům se snaží být maximálně spravedlivá, nikdy neshazuje, naopak vždy posiluje sebevědomí svých svěřenců a snaží se je pochopit s respektem k jejich rozdílnosti.
Některé i bývalé studenty nazývá svými adoptivními dětmi. Umí sdělovat, propojovat, inspirovat a pomáhat. A to nejen ve své škole. Říká, že když člověk má v životě dary, tak je povinen z nich rozdávat.
Múza a kočičí babička s velkým srdcem a elánem
Syn Tomáš o ní napsal: „Někteří přátelé z řad umělců jí přezdívají múza, někteří příbuzní jí říkají růžová teta a její vnuk Toníček jí říkal kočičí babička. Je to nebojácná žena s neskutečně velkým srdcem a elánem, neutuchajícím často i sebekritickým humorem.“
Vzácný člověk, doktorka filozofie a pedagogiky, Helena Peštuk-Sedláčková byla hostem ve studiu Českého rozhlasu Olomouc.
Všechny hosty a rozhovory z pořadu Větrník najdete i na webu Českého rozhlasu Olomouc nebo v podcastových aplikacích Můj Rozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka


3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka