Na železniční trati Olomouc – Šumperk často dochází ke zpoždění. Proč? Ptali jsme se mluvčího Správy železnic

15. listopad 2023

Provoz vlaků na modernizované a elektrifikované železniční trati z Olomouce do Šumperka komplikují časté výpadky evropského zabezpečovacího systému ETCS, kvůli kterým vlaky nabírají zpoždění a některé spoje musí být odřeknuty.

Na komplikace si stěžují cestující, kteří dojíždějí pozdě do práce nebo do školy.

Představení rubriky

Zpravodajsko-publicistická diskuse na téma, které hýbe regionem. O tom je každou středu odpoledne rubrika s názvem O čem se mluví. Moderátorka pořadu Zora Ježková společně s redaktorem/redaktorkou a hostem/hosty rozeberou aktuální téma, o kterém se mluví v Olomouckém kraji či v některé obci, městě nebo regionu.

Systém teprve zkoušíme a jeho spolehlivost není možné ověřit jinak než v reálném provozu. Tak na stížnosti cestujících na trati mezi Olomoucí a Šumperkem reagovala Správa železnic s tím, že na řešení komplikací intenzivně pracuje.

Proč k výpadkům evropského zabezpečovacího systému ETCS dochází? Na to jsme se ptali mluvčího Správy železnic Jana Nevoly.

Ve středu 22. listopadu se budeme bavit na téma kauza nezákonného ovlivňování veřejných zakázek pro dopravní stavby v Olomouckém kraji. Poslouchejte od 15:20, záznam následně naleznete ZDE na webu.

Spustit audio