Nedělní Noční linka: Doléhá na vás téma koronavirus?

15. březen 2020

Doléhá na vás situace v České republice, v Evropě, v souvislosti s šířící se nákazou virem COVID-19? Zvládáte vše v pohodě a nenecháte se vyvést z míry, protože jak se říká, pozitivní mysl je půl zdraví? A nebo máte obavy ze stávající situace? Jste dostatečně informováni o tom jak se chránit? Odkud čerpáte nejvíce informací?

Česká republika přijala v průběhu tohoto týdne řadu dalších bezpečnostních opatření, která mají pomoci zamezit šíření nákazy koronavirem v zemi. Bezpečnostní rada státu už v úterý vydala rozhodnutí zavřít všechny základní, střední a vysoké školy. Ve čtvrtek vláda v souvislosti s rostoucím počtem nakažených vyhlásila v zemi stav nouze. Platit bude minimálně třicet dnů. Vláda zároveň vyhlásila sérii nových mimořádných opatření. Jak se s touto novou situací vypořádáváte vy? Máte dost informací? Má vám kdo poradit a pomoci, v případě potřeby?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.