Nedělní Noční Linka: Patří/patřil sport do vašeho života?

7. květen 2023

Jaké zážitky se sportem jsou pro vás nezapomenutelné? Sportovali jste za mlada a patří aktivní pohyb do vašeho života i v seniorském věku? Kdo vás přivedl ke sportu? A byli jste někdy v nějakém oddílu? Jakému druhu sportu a vůbec pohybu holdujete? Dělali jste nějaký sport aktivně, závodně, či přímo na profesionální úrovni? A potvrdilo se vám známé úsloví „sportem ku zdraví“?

Znám několik obdivuhodných lidí, kteří i ve vysokém věku stále sportují. Po Olomouci vídáme pravidelně běhat muže, kterému táhne na devadesátý rok, je samá šlacha a přesto, že už to nejde jako dříve, stále se snaží běhat a to za každého počasí.

Znám osmdesátníky, kteří si střihnou maraton. Potkáváme seniorky, které už v dětství vstoupily do Sokola a láska k pohybu jim zůstala celý život a i když je třeba neminuly nemoci a zranění, ze sportovních aktivit zůstala alespoň dobrá parta, která se stále schází.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.