Největší dobrodružství mého života

21. leden 2020

Co považujete za největší dobrodružství svého dospěláckého života? Co znamená slovo "dobrodružství" pro vás? A nebo se na to největší životní dobrodružství teprve chystáte?

My lidé se někdy chováme trochu jako Hobiti. Sedíme rádi na zápraží, obrazně řečeno kouříme fajfku a sledujeme ten cvrkot okolo nás. Hlídáme si svou pohodu a klídek, a když slyšíme slovo dobrodružství, jsme rádi, že se to děje někomu jinému. Tedy až na malý kousek skryté touhy zadupaný někde hluboko v našem srdci. Touhy po něčem neobvyklém, touhy po závanu dobrodružství, které by z nás udělalo hrdiny či hrdinky, nebo nám zanechalo silný pocit prožitku něčeho neobvyklého, co nám do života dalo nezapomenutelnou energii a zážitek.
Minulý týden jsme si v Noční lince povídali o vašich největších dětských dobrodružstvích, tak pojďme si tentokrát povídat o tom, co považujete za vůbec největší dobrodružství svého dospěláckého života? A nebo možná se teprve chystáte to největší dobrodružství prožít?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.