Néni zahrádka tajak zahrádka

17. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hosté si připíjejí pivem na zahrádce jedné z restaurací na Pernštýnském náměstí v Pardubicích 11. května 2020. Od téhož dne provozovatelé otevřeli zahrádky po přestávce vynucené šířením nového typu koronaviru.

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Světoznámý skladatel Bohuslav Martinů složil před lety na slova básníka Miloslava Bureše nádhernou kantátu Otvírání studánek. My jsme však tento týden byli svědky jiné významné události – otvírání zahrádek. S obdobnou láskou je letos přivítal Stréček Křópal.

autoři: Tomáš Soldán , Jiří Vrba
Spustit audio

Související

  • KVÍZ: Omite hanácke?

    Český rozhlas Olomouc je na Hané doma. Rozuměli byste nám, kdybychom vysílali v místním dialektu, který je pestrý a rozmanitý? Otestujte své znalosti.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová