O bývalé sídlo Úřadu práce v Šumperku není zájem. Stát snížil vyvolávací cenu

Bez úspěchu skončily všechny dosavadní pokusy o prodej rozsáhlého administrativního areálu v Lidické ulici v Šumperku. Původně továrna na výrobu hedvábí, kde do roku 2016 sídlil Úřad práce, tak stále zůstává opuštěná. Stát ji teď znovu nabízí ve veřejné aukci. A snížil cenu. 

Chodba bývalého sídla úřadu práce v Šumperku

„Je to koncipováno jako kancelářská budova, má to spoustu skladovacích prostor a garáže,“ popisuje ředitel šumperské pobočky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Libor Gonsior a provádí rozlehlým areálem v Lidické ulici skupinku zájemců. Ukazuje jim prázdné místnosti, dříve úřednické kanceláře i skladové prostory.

„Od doby převzetí to udržujeme pouze v režimu záchovné údržby. Temperujeme, děláme drobné prohlídky, revize,“ dodává Gonsior. Na prohlídku areálu dorazil i podnikatel Tomáš. K účasti v aukci ho ale nakonec nepřesvědčila.

„Je to pěkné, ale podnikatelské prostory dnes nikdo nechce. Na byty by se to nabízelo, ale je k tomu potřeba vybudovat nějakou infrastrukturu, na kterou tu není prostor,“ říká podnikatel. Právě kvůli nezájmu o koupi areálu snížil stát jeho cenu z původních 34 milionů korun na současných 20 milionů 400 tisíc.

„Uchazeči samozřejmě chodí, ptají se, zjišťují, ovšem nabídku zatím nikdo nepodal, takže čekáme na kupce,“ doplňuje Libor Gonsior. Jestli nižší cena případné kupce tentokrát naláká, bude jasné při elektronické aukci. Úřad ji spustí 10. února před půlnocí.

Spustit audio