Ondřej Fencl a Hromosvod v Olomouci pokřtil novou desku Na Kraji nebe

24. červenec 2020

Už dlouho jsem nebyl hudebně tak příjemně překvapen. Deska Na kraji nebe posouvá své tvůrce do absolutní domácí folkrockové špičky a posluchače si okamžitě podmaní.

Pro Hromosvod jde o pátou položku diskografie. „Zvažoval jsem i sólové album, ale po těch letech mi přišlo zbytečné zbavovat se zavedené značky,“ přiznává Ondřej Fencl.

A je třeba kapele připsat zásluhy při výběru skladeb. „Nabídl jsem jim všechno, co jsem měl a točilo se jen to, na čem jsme se shodli,“ dodává výhradní autor.

Došlo tak i na téměř dvě desetiletí starou „Vrať se mi“, kterou osobně řadím mezi potenciální hity alba. Těch je ale až nezvykle mnoho, ještě nikdy nešly Ondrovy písničky posluchači tak vstříc, aniž by slevil z kvality.

Související

  • Hromosvod: Na kraji nebe

    Hromosvod je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. 

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.