Ondřej Fencl a Hromosvod v Olomouci pokřtil novou desku Na Kraji nebe

24. červenec 2020

Už dlouho jsem nebyl hudebně tak příjemně překvapen. Deska Na kraji nebe posouvá své tvůrce do absolutní domácí folkrockové špičky a posluchače si okamžitě podmaní.

Pro Hromosvod jde o pátou položku diskografie. „Zvažoval jsem i sólové album, ale po těch letech mi přišlo zbytečné zbavovat se zavedené značky,“ přiznává Ondřej Fencl.

A je třeba kapele připsat zásluhy při výběru skladeb. „Nabídl jsem jim všechno, co jsem měl a točilo se jen to, na čem jsme se shodli,“ dodává výhradní autor.

Došlo tak i na téměř dvě desetiletí starou „Vrať se mi“, kterou osobně řadím mezi potenciální hity alba. Těch je ale až nezvykle mnoho, ještě nikdy nešly Ondrovy písničky posluchači tak vstříc, aniž by slevil z kvality.

Související

  • Hromosvod: Na kraji nebe

    Hromosvod je srdeční a současně domovská kapela Ondřeje Fencla, který jinak hraje třeba s Lubošem Pospíšilem, Vladimírem Mertou nebo skupinou Schodiště. 

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.