Ozvat se, když se děje něco špatného! Takové krédo vyznává Martin Štainer
Jeden z hlavních aktérů studentského stávkového hnutí na Univerzitě Palackého v listopadu 1989. Dnes zakladatel mobilního hospice Nejste sami a ředitel vzdělávacího a poradenského sdružení s pětadvacetiletou tradicí v Olomouci.
První střet se státní mocí zažil už na gymnáziu ve Valašském Meziříčí kvůli článkům ve studentském časopisu. Se svými občanskými postoji se neskrýval. V 80. letech vystoupil s přáteli na festivalu Rockfest, který oficiálně zajišťoval Svaz socialistické mládeže, s pantomimou karikující stranickou schůzi. Na vysoké škole v Olomouci ho StB začala sledovat pravidelně a opakovaně mu hrozila vyloučením ze studií. V listopadu 1989 se Martin Štainer stal jedním ze studentských vůdců sametové revoluce.
A jedním z hlavních organizátorů „okupační stávky proti někdejšímu komunistickému režimu“ se stal také po 30ti letech. Bývalí studenti olomoucké Univerzity Palackého si vše zopakují na happeningové akci 17.tého listopadu v budově Filozofické fakulty. A vy můžete být u toho.
Martin Štainer vás zve, ale také vzpomíná i rekapituluje 30 let po Sametové revoluci ve studiu Českého rozhlasu Olomouc.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...