Páteční Noční linka: Kde jste prožívali nejlepší dovolené?

22. únor 2019

Kde jste najraději prožívali dovolené, nebo prožíváte? Troufli byste si třeba i v seniorském věku sednout do letadla, nebo na vlak a vydat se na cestu dozahraničí?

Sbalit batoh, plavky, sandály, sluneční brýle a vyrazit podle libosti třeba do Egypta, na asijské pláže či ještě dál? Před rokem 1989 to byl pro nás prakticky nesplnitelný sen. Přesto jsme už tehdy houfně cestovali. Dovolenkové lokality drtivé většiny mořechtivého národa se ale  musely omezit na následující destinace: NDR a Sovětský svaz. Populárním přímořským letoviskem zde bylo Soči na Krymu u Černého moře. Dalšími destinacemi, kam čeští turisté jezdívali na dovolenou, bylo Bulharsko a Rumunsko. A také do Maďarska na Balaton.

Báječné dovolené se ale daly prožít i na domácí půdě. Například léto v Tatrách bylo pro milovníky hor vždy nezapomenutelné. Pojďme vzpomínat také v Noční lince. Kde jste najraději prožívali dovolené, nebo prožíváte? A jak vnímáte seniorské cestování v dnešní době?   

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.