Páteční Noční Linka: Když se řekne „domov“

18. listopad 2022

Co pro vás znamená slovo domov a kde se cítíte doma? Našli jste svůj bezpečný přístav? Je to tam, kde nyní žijete, nebo se vám při slově domov vybaví něco jiného? Byli jste tak říkajíc přesazeni ze svého domova někam, kde jste si nikdy nezvykli? Možná domov stále hledáte, bezpečný přístav, kotvu ve vašem životě?

Domov, místo kde je nám dobře a bezpečně. Opravdový domov má každý ve svém srdci. Ne každý považuje místo kde bydlí za domov. Někdo má jen bydliště, přechodné místo kam se vrací po práci, případně z různých aktivit a nepovažuje ho za domov. Domov je náš bezpečný přístav, ve kterém se cítíme dobře. Protože se v našem domově chceme cítit co nejlépe, snažíme si ho zařídit a přizpůsobit podle svých představ. Jak se vám to podařilo? Co všechno vytváří a dotváří váš domov? Domov je také o lidech. Soužití s dalšími, byť jde o blízké, může být někdy i těžké. Co pro vás znamená „domov“?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.